Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik lenne a jobb kezdésnek?

Melyik lenne a jobb kezdésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem sokára fogok kapni egy elektromos gitárt, és az elektronikával kapcsolatban lenne kérdésem, amin megszólal. 2 alternatíva van. Leírom mindegyinkek az előnyeit és hátrányait. Legalábbis amik számomra azok. Előre szögezzük le, hogy metálos és rockos gyerek vagyok. És ehhez kellene elektronika. Ebből leszürhettétek hogy kezdő vagyok.


A határ 40.000 plusz minusz 1-2000


Az első alternatíva amire gondoltam, az egy Line6 Spider Classic 15 modellezős gitárkombó. Ebből ha jól gondolom, ki lehet hozni olyan hangzást, amilyet szeretnék hallani.


Előnye számomra: egyszerűen rá lehet dugni a gépet, így lenne mire játszani. Otthonra tökéletes, és fejhallgatóval együtt is lehet használni, így nem megyek mindenki agyára.


Hátránya: nem annyira testre szabható. Tehát nincs benne annyi effekt, bár ez nem akkora hátrány. Ami kicsit rosszabb, hogy pedált plusz egy tizesért lehet venni. Így kifuték a keretből. Meg nem tudom hogy egy ilyen "olcsóbb" kombót megérné e megvenni.


A második alternatíva az egy Line6 POD STUDIO UX 1 és valamilyen szoftver mellé.


Előnye: kicsi, a szoftvertől függően testre szabható, és attól függ mennyi effekt, erősítő és sok egyébb van benne. A program igaz plusz pénz hozzá, de szerintem az amplitube free változatával nem lenne rossz. Tanulhatnék is ezzel, mert megnézhetném hogy a külömböző effektek, és külömböző erősítő(modelle)k hogy viselkednek. És mivel szimulátor programokkal dolgoznak ezek a programok, ezért valamennyire meg kellene közelítenie a hangját.


Hátránya: macerás megoldani hogy a gépről játszak egy alapot. Vagyis nem, ha ki akarom hangosítani. Ha fejhallgatóval akarom használni az egész cuccot, akkor valahogy meg kell oldani hogy a mezei hangkártya kimenetelét és az interfész kimenetelét egy darab sztereo csatornára kellene kihozni, amit 2 jack dugóval és egy jack csatlakozóval meg lehetne oldani, de macera. Bár azt csak egyszer kell megcsinálni. Sajna az is hátrány hogy gép nélkül meg se nyikkan a szerkezet. Bár egy elég megbízható laptoppal...


Amúgy nem tudom milyen lenne az 5.1-esemmel. Nálam is öregebb, de a hangszórói miatt nem igazán bízok benne. És ez az oka hogy nem tudok dönteni. A hang. Nem tudom milyen lenne. Hogy mennyire tud egyik is másik is jó metál hangzást hozni. Tehát hogy kezdetnek melyik érné meg a pénzét. Ugyebár metálhoz nem kell sok minden. Jó lenne az erősítő is, de nem tudom mennyire lenne jó. És átlag olyan szerencsés vagyok, hogy a rosszabbikat választom mindíg. Per pilla az interfész felé húz jobban a szívem. Az tűnik jobbnak. Még úgy is ha nem kényelmes annyira mint a kombó.


Tehát melyiket vegyem? Melyiknek jobb a hangzása? Modellezős erősítő, vagy az említett interfész és 5.1-es?



2018. júl. 25. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem UX1. Azzal akár jó minőségű felvételeket is tudsz csinálni és otthoni gyakorlásra tökéletes. Amúgy van hozzá Pod farm program tehát nem kell külön venni és használtan 30 alatt is lehet már kapni szerintem.
2018. júl. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg külső hangkártyaként működik tehát a számítógépben lévő hangkártyát nem kell használni elég ha bedugod a hangfalat vagy a fejhallgatót az interfészbe és annyi. Bár az 5.1 hangrendszer nem a legjobb gitárhoz de gyakorolni megteszi.
2018. júl. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!