Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honeybeast Hetes című számának...

Honeybeast Hetes című számának szövegének mi a mögöttes tartalma, hogy lehetne ezt elemezni?

Figyelt kérdés
[link]

2018. aug. 13. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a lényeg ebben a két sorban van:

"múlnak az évek, kihagyom

azt, amit mások megélnek…"


Az elején egy elfásult élet van, a közepén pedig az, hogy hogyan próbál tenni ellene. A dallal kapcsolatban ez is lehet egy kérdés, hogy valóban meglépi-e mindezeket, vagy csak elképzeli, hogy na majd a köv. héten minden megváltozik. Ha úgy nézzük, hogy mégis megteszi ezeket, akkor is nagyon múló boldogságot jelent. Vagyis az is kérdés, hogy tényleg csak rajtunk múlik ez, valóban csak elhatározás kérdése megtalálni egy állandósult boldogságot, vagy tőlünk függetlenül alakul így.

Közben azt is kérdezgeti, hogy elég lehet-e az a szerelemhez (ami valamiért legtöbbeknek a boldogságot is jelenti), hogy önmagát adja, és meddig maradhat önmaga egy boldogtalan életben:

"leszek-e még?

lehetek-e szép?

csak magam adom"

Ami egy nagyon szép gondolatsor, a Honeybeast-nek szokott lenni néhány ilyen.

2018. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A záró négy utolsó sor miatt valamiért úgy gondoltam, hogy a könnyed, felelőtlen életstílust élőkre van kihegyezve a dalszöveg, akik azt se tudják, melyik nap mi van, melyik nap éppen kibe szerelmesek...


"leszek egy hétre

angyal vagy sz....

szerelem ellen

be vagyok oltva"

2018. aug. 15. 10:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból én nem éreztem benne kritikát egy bizonyos életstílusra vetítve, de ha mégis erről szólna, akkor sem kívülállókent teszi ezt hanem magát is közéjük sorolva. Bánja szegény, hogy nem jön a nagy szerelem. Akárhogy viszonyul a társkereséshez, sehogyse működik. Arról amit te írtál inkább a Tele van a város szerelemmel c. dal jut eszembe. :)
2018. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!