Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb elektronikus...

Melyik a legjobb elektronikus zenei szám amit valaha hallottatok, és melyik a legrosszabb?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2018. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:
100%

Sinoia Caves - Beyond The Black Rainbow: Original Soundtrack

[link]

Tökéletesen szemlélteti, hogy az analóg cuccoknak miért nincs párjuk (pl. a Run Program: Sentionauts hangzása tényleg lélegzetelállító). Mondjuk az tény, hogy amúgy nem túl közönségbarát muzsika.


A kedvencem mégis a Magnetic Fields Jean-Michel Jarre-tól, egyszerűen mert csak (főleg az első tétel második fele). Analóg és digitális eszközökkel készítette el, de szépen összedolgozta őket, szóval maradt a korábbiakhoz hasonlóan szerves érzés (még ha a hangzás tagadhatatlanul más lett az Oxygene-hez és az Équinoxe-hoz képest). A legjobban hangzó albumának az Équinoxe-ot tartom.


Aztán ott van még Vangelistől a Spiral, a Needles And Bones, az Alpha vagy a Blade Runner zenéje. Én sajnálom, hogy ezt a hangzást nem használta egy idő után (például az 1492 zenéjével konkrétan ki lehetne kergetni a világból)


Peter Baumann - Romance '76

[link]

Ez meg az a zene, ami kevés sávval van felvéve, tehát relatíve "szegényes hangzású", de mégis élvezet hallgatni (kedvencem az albumról Phase By Phase, amúgy szentimentális okokból a Chasing The Dream a kedvencem tőle a Trans Harmonic Nightsról).

Meg persze ha már Peter Baumann, akkor Tangerine Dream is.


Aztán ott van Donna Summertől az I Feel Love, amitől annak idején majdhogynem elment az eszem, annyira szájenszfiksön hangzás volt, kész voltam, mint a házi feladat, amikor meghallottam :-D Jaja, Giorgo Moroder.

[link]


Mindegy. Az a lényeg, hogy nem tudok csak úgy egy kedvencet kiválasztani, nem tudnék tízes listát csinálni. Túl sok szempont van.


A legrosszabb... hát nem tudom. Amit utálok, az az élő hangszerek utánzása szintetizátorokkal, hogy olcsóbb legyen a zene előállítása, ne kelljen fizetni valódi zenészeknek (a 80-as években például menő volt a szájharmonika sampler a dalokban, nagyon gagyi volt a hangzása).


Meg ilyenek.

2018. aug. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legjobb: Juno Reaktor: Zara.

Legrosszabb: az összes többi.

2018. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elektronikus műfajon belül nagyon sok alműfaj van. Én legjobban a synthpop, futurepop és industrial műfajokat szeretem de azokat nagyon!

Legjobb:DM, VNV Nation Only satellites, NIN Came Back Haunted és a többi industrial, synthpop, futurepop, new wave szám

Legrosszabb:technok

2020. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legjobbnak ugyanazt írtam volna én is mint az első megválaszoló (Radiohead - Idioteque). De akkor második legjobbnak azt mondom hogy Massive Attack - Protection.


Legrosszabbnak meg bármelyik dubstep.

2021. dec. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!