Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lett Britney a Pop...

Hogy lett Britney a Pop Hercegője, Zámbó Jimmy meg a Király? Ez csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Van ugyebár néhány előadó, akiknek van ilyen dicsérő neve: Elvis a király, Michael Jackson a pop királya, és ha jól tudom, Madonnát nevezik a pop királynőjének. Bár nem mindegyiket szeretem közülük, de oké, ezt a nevet kapták. De hogy lett Britney a pop hercegnője? Akiről állítólag Michael Jackson azt nyilatkozta, hogy milyen jól táncol, és hogy az Overprotected a kedvenc dala tőle. Ezt csak valaki mondta, nem tudom, igaz-e, de engem meglep. Mitől volt ilyen jó Britney? Azt értem, hogy sok lemezét megvették, sőt ezért még én is felelős vagyok. :D A Britney-korszakban nőttem fel, még nekem is volt tőle több kazettám, de úgy emlékszem, felsőben már ciki volt azért. Senki nem azért hallgatta, mert mekkora zenei nagyság volt. Hallgattuk, mert senki nem tudta kikerülni, mindenhol szólt, de senki se gondolta,hogy hú, micsoda zenei sokszínűség. Ellenben azért Madonnát is ismertük, és élt még Michael Jackson is, őket annak ellenére hallgatták egyesek, hogy már "idősebbek" voltak, szóval nem jártak 5 év alatt. Amikor Zámbó Jimmy meghalt, akkor meg kb. 8 éves lehettem, hallottam róla, tudtam, ki az, ismertem tőle egy-két dalt. De sosem értettem, ő mitől Király. Oké, nagy volt a hangterjedelme, ez tény. De a zenéje olyan mulatós típusú kábé, emlékszem, volt Dáridó, és abban ment. :D Nekem nagyon nyálasak a dalai, de lehet, hogy ez csak a szubjektív véleményem.


Csak én nem érzem arányosnak ennek a két embernek az elnevezését? Elég a sok lemez eladása, hogy valaki pophercegnő legyen? Mert az tény,hogy Britney sokat eladott, de zeneileg miben más, mint bárki, akinek megcsinálják a dalait. Végigplaybackelte a gyerekkoromat. :D És Jimmy mitől olyan király? A hangja lehet, hogy különleges, de azért jó zenék is kellenének, nem? Szerintetek ő külföldön is elérte volna, hogy így nevezzék? Azt tudom, hogy egy időben külföldön zenélt.


Bocsánat, ha valaki ízlését megbántottam.


2018. aug. 25. 15:27
 1/5 A kérdező kommentje:

*nem jártak le 5 év alatt. :D


Elnézést, pedig átolvastam.

2018. aug. 25. 15:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túlzás, egyikőjük se valami igényes zene. Az meg egyenesen szörnyű, hogy Britney népszerűbb mint Björk, akit minden idők legnagyobb női előadójának tartok.
2018. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kifejezéseket sok sikeres előadóra ráaggattak, eleve rögtön Elvis és Jacko is 'király' voltak, meg ugye ahogy írod itthon Jimmy is (pedig király csak egy lehet), de a pop hercegnője sem csak Britney volt, hanem előtte pl. Kylie Minoguenak is ez volt az egyik beceneve (de őt még a pop istennőjének is nevezték), pedig neki is volt átfedéses időszaka is Britneyvel (értsd: amikor mindketten népszerűek voltak). Ezekkel a becenevekkel szerintem csak a népszerűségüket akarják kifejezni, nem kell nekik nagy jelentőséget tulajdonítani.
2018. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kylie Minogue-ról ezt nem is tudtam.

Igen, de Elvis meg Jacko osztozzanak meg a királyságon, ha esetleg valamelyiket valaki nem hallgatja, hát nem hallgatja, de szerintem ritkán nevezik őket tehetségtelennek.

DE azért Britney meg Jimmy túlzás.

Madonnát hallottam Pop királynőjének nevezni, én őt nem kedvelem, de mondjuk elismerem, hogy volt társadalmi hatása.


Björk tehetséges nagyon, de nem az én ízlésem. :)

2018. szept. 10. 17:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert szerintem ez nem csak a népszerűségre vonatkozik, hanem a tehetségre is, legalábbis eddig azt gondoltam. De közben persze vannak olyan műfajok, amik kevésbé népszerűek. Könnyebb popkirálynak lenni, mint valami alternatívnak.
2018. szept. 10. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!