Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megy a gőzös Kanizsára....

Megy a gőzös Kanizsára. Melyik volt előbb? Ki a gőzöst igazítja, vagy Krumplifejű palacsinta?

Figyelt kérdés

Melyik az eredeti?


Elöl ül a masiniszta

Ki a gőzöst ki a gőzöst igazítja


vagy


Hátul meg a Krumplifejű palacsinta

?


Előre is köszönöm.



2018. szept. 14. 19:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(Én személyesen a krumplisat ismertem előbb; és meglepett, amikor valaki azt énekelte, hogy "ki a gőzöst igazítja", és furcsálltam, hogy miért költötte át, mintha a "Krumplifejű palacsinta" nem lenne elég jó; leértékeli, "kiközösíti", hogy az nem való egy dalba, pedig szerintem tök jó, de a gőzösös is jó, csak nem értettem, szegény Palcsinta miért nem felelt meg.)
2018. szept. 14. 19:53
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A ki a gőzöst ki a gőzöst igazítja volt előbb a kontextusból következtetve, a krumplifejű palacsinta valószínűleg egy trollkodás eredménye, amit egy vicces kedvű egyén talált ki ezt meg átvették.
2018. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
(Több válasz is jöhet, hogy biztosra menjünk.)
2018. szept. 14. 19:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A krumplifejű palacsintát ismerem én is.

De valószínű a "ki a gőzöst igazítja" lesz a befutó. Több értelme van, mint a palacsintásnak :D


Ezt valami elhallásnak képzelem.

Ez kb olyan, mint a "levelet kaptam lájf" :)

2018. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a "ki a gőzöst- ki a gőzöst igazítja" az eredeti változat.
2018. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mentek a zöldek az eddigiekre:) Aki még tud hozzáfűzni, az kérem, fűzze!:)
2018. szept. 14. 20:23
 7/13 A kérdező kommentje:
A kettest is pontozzátok föl légyszi; még kettő zöld kéz kéne, hogy látszódjon neki!:) Köszi!:)
2018. szept. 14. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:

ajánlom ezt a cikket, ebben jól leírják hogy az eredeti a ki a gőzöst igazítja volt, és több versszakból állt.

[link]

2018. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:

Ha jól tudom az eredeti a "ki a gőzöst igazítja". Ez egy népdal, míg a "krumplifejű masiniszta"(sic) megoldás inkább gyerekvers, az elsőnek az ovis változata.

Nekem a harmadik megoldás a kedvencem:

".....hátul meg a krumplifejű Tisza Pista" Utalás gróf Tisza István volt miniszterelnökre.

A Patás (Haumann Péter) énekli az "Indul a bakterház" esküvői jelenetében.

2018. szept. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valaki azt mondta, hogy az ő véleménye szerint Tisza István volt az utolsó pró miniszterelnökünk

De én ezt nem tudom.


Amúgy köszönöm,mentek a zöldek, mindjá megnézem a linket is!:)

2018. szept. 19. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!