Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól ennek a számnak a...

Miről szól ennek a számnak a vége?

Figyelt kérdés

[link]


A The boy who wanted to be a real puppet című Sonata Arctica számról lenne szó, amit be is linkeltem. Egy párszor már meghallgattam a számot, de még mindig nem tudok rájönni, hogyan is ér véget. Lehet, hogy már eleve rosszul fordítottam, úgyhogy leírom, szerintem mi van:


Egy srácnak megtetszik egy bábjátékos bábja, és meg akarja venni. A bábos viszont semmi pénzért nem akarja eladni. A srác kitartóan próbálkozik, de bábos azt mondja, hogy ha ölnie is kell miatta, akkor sem adja el. Ezután a srác is inkább bábu lesz. Egy idő múlva pedig rájön, hogy vissza akarja kapni a régi életét, de erre már nincs lehetőség.


És itt a végén sz esik egy késről, amitől vége lesz történetnek. De hogyan? A fiú öngyilkos lesz, vagy a ,,mestert" öli meg vele?



2018. szept. 16. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ilyen műveknek pont az a lényege, hogy 1000 féle értelmezése lehet.


Az én verzióm:

A fiú egy sötét sikátorban meglát egy öreg bábjátékost, aki egy roppant élethű babával ad elő egy műsort.

A fiúnak azonnal megtetszik ez az egész világ, ő is részese akar lenni, a csillogásra vágyik, arra hogy ő legyen a középpontja ennek az egésznek.

Ezért egy laikus mit is akarna? Megvenni a bábut és a saját előadását előadni, átélni és élvezni.


Elkezdi ostromolni az öreget, aki az elején direkt elutasítja. A fiú nem tud lemondani a vágyról és teljesen elvakítja.

Majd amikor eljut arra szintre, hogy bármit megtenne a bábuért(ami igazából ezt a csillogást, hírességet, elismerést tükrözi), még azt is, hogy megöli az öreget a bábuért... az öreg bedobja az ütőkártyát, amire végig várt.


Felajánlja a fiúnak, hogy legyen ő is egy baba és így valóra válhat az álma.

A fiú természetesen belemegy, de utána rájön hogy besétált az ördög csapdájába. Mivel a sok csillogás mégsem tette boldoggá hosszú távon. Csak az elején...

Ő már csak egy bábu lett, eladta a lelkét az ördögnek.

S most direkt ördögöt írtam. Mivel egy démonnal vagy magával az ördöggel paktált le. Erre utal az, hogy az öreg meg is jegyzi, hogy a fiú kapzsisága jobban elhomályosította a fiút "vakabbá" tette, mint az öreg bábos "volt". Emellet, amikor a fiú visszaszeretne térni a régi valójába, az öreg csak egy kaján vigyorral megjegyzi, hogy mostmár ő a bábmester. Mostmár nincs innen visszaút. Ő irányít.


S ezután újra elindul a show.. örökkön örökké.. egy csapdába esett...


Ezután jön a jótanács, hogy jól gondold meg mit kívánsz, mivel könnyen valóra válhat és utána csak szenvedés lesz a vége.


Végül pedig:

Az egész véget érhetett volna egy szóval, amikor az ördög felajánlotta, hogy legyen bábu... nemet kellett volna mondani. Örülni annak, ami most van.

Vagy kitörni ebből az egészből.. azonban innen csak egy kiút van... egy kés formájában egy csonkítás(öngyilkosság), hogy a bábmester ne tudja többet használni őt. Ezáltal meghal de egyben felszabadul a halál formájában.


A mestert hiába ölné meg soha nem térhet vissza az élő formájába, egy gyerekként.

Vagy a halál vagy az örökös előadás" amíg nem jön egy másik balek... és ő jobb esetben "meghal" vagy egy poros ládikóban végzi.

2018. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!