Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A régi klasszikus zenészek...

A régi klasszikus zenészek miért nem írtak táncolhatóbb darabokat?

2018. szept. 27. 21:02
 1/2 Mojjo ***** válasza:

Zenét akkoriban csak úgy lehetett hallgatni, hogy zenészek eljátszották a közönségnek hangszereken és ez leginkább hangversenytermekben történt, ahol az emberek ülve hallgatják végig az előadást, nem a tánctermekben.

Ezzel együtt is bőven születtek zenék tánctermi előadásra szánva is pl:


[link]

vagy akár hallgasd végig ezt az egészet:

[link]


Amúgy nem látom, hogy a te két alsó linked olyan hűde jól táncolható lenne.

2018. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Minden kornak saját zene ízlési világa van...

Ahogy a felettem kommentelő is írta akkoriban nem volt lehetőség a zeneket 1x felvenni, hazamenni és lejátszani amikor szeretnék, akkoriban a zenéket hangversenyeken tudták csak hallgatni.

Az első 2 link zongora művek vagyis ezeket esetleg amikor egy nemesebb család estélyt (bált) rendezett akkor ezt elő tudták legalább adni mert ehez nem volt szükséges egy 50 tagú zenekarra...

Saját vélemény (!): de szerintem az első 2 link igenis táncolható volt, engem az 1. a tangóra vagy valamelyik hasonló táncra emlékeztet, de a 2. is teljesen vállalható, ráadásul régen az öltözködések is mások voltak, gondolj csak egy barokk korban elő női ruházatra... abban a viseletben nem tudtak volna táncolni a mostani dalokra.. a 4. linket sajnos nem tudom megnyitni de ha jól láttam a 3. Alán Walker egyik dala... lehet az azért tetszik mert az ennek a kornak a trendje... és hidd el tudom mit veszlek, mert csak 15 éves vagyok de 9 éve tanulok klasszikus zenét, 8 éve kezdtem el fuvolázni, utána zongorázni, utána hegedülni, és egy 45 fős fúvós-zenekar tagja mint fuvolista:)...

2020. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!