Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak jó magyar bandák?

Vannak jó magyar bandák?

Figyelt kérdés

Élőzene. Jazztől a metálig. Anonim MC-t sem vetem meg.

Légyszíves az ismerteket mint teszem azt Road, AWS ne soroljátok.



2018. szept. 29. 03:18
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A Road és AWS sem jók.
2018. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Diktátor
2018. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted a jazz-t, akkor gondolom Szabó Gábort ismered. Ha nem, akkor pótold: https://www.youtube.com/watch?v=gr0XWmEbiMQ
2018. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ektomorf-ot ismered? Legnépszerűbb magyar metal banda. Ők nem ilyen lityi-lötyi metalt játszanak mint az AWS vagy a Leander.

https://www.youtube.com/watch?v=2wS_1EhAOws

Meg még itt van ez a vidi, magyar metal bandákat mutat be a srác:

https://www.youtube.com/watch?v=yrPAIhRvghs

2018. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Burnout
2018. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismeretlen, de jó bandák? Azok kik? Hát szaladj végig a garázssoron, s lehet találsz. :) Ez egy pici ország, aki jó, azt ismerik vagy mainstream vagy underground körökben, de ismerik.

Pl. Ektomorfot is ki ne ismerné a műfaj kedvelői közül? :) Pont a pici piacot mutatja az, hogy Ők pl. külföldön ismertebbek, mint itthon, ha az ismert azt jelenti, hogy hány ember kedveli.

"Pophoz" tudok hozzászólni, de totál le vagyok kötözve így, hogy ismerteket ne mondjak. Mi az ismert?

Fodor Máriusz például az, akit nagyon sokan ismernek, mégsem ismernek, szóval zene megvan, mert a legtöbb reklámzene tőle jön, de mégsem tudják, hogy az Ő művei. Myra Monoka hangja az, ami baromira jellegzetes, könnyen felismerhető, de sokan nem ismerik. Saverne az, akiről hallásra nem nagyon gondolnák, hogy magyarok s akiknél még csak stílusbeli besorolás is nehéz, mert nincs két egyforma számuk. Musica Moralia az, aki hát nem is tudom behatárolni, valami egészen UFO zenét művel le.

Hangácsi Márton az, akinek a hangja kb. Myra férfi megfelelője, s aki úgyszintén ha Brit földre vagy Amerikába születik, akkor ezzel az érdekes hanggal nagyon jól élne. Volkova Sisters az, ami egy viszonylag régi banda, én érdekesnek tartom stílusra, de mégsem széles körben ismert.


Szóval nem tudom hogy közelítsz a zenéhez, mi az, ami nálad az "ismertek" kategóriába tartozik, mert ezt embere válogatja, hogy mittudomén pl. Fran Palermo, mïus, vagy akár Volkova, nálad az ismertek közé tartozik-e. A "jó" na az meg az amire végképp nem lehet válaszolni. Mi az, ami jó? Amit annak tartunk... Pl. volt pár évvel ezelőtt egy két számos banda, a Carbovaris, amit tök jónak tartottam, mégis nem mentek vele semmire, azaz ezek szerint eléggé egyedül lehetettem ezzel a véleményemmel. Hogy mondjak két, egymástól távol eső könnyűzenei stílust, ki ne ismerné az Apey and the Pea-t a műfaj felé picit is nyitottak közül, mégis lehet, hogy te sosem hallottál róla, mégsem tudná az utcán megállított, minden boldog-boldogtalan beazonosítani a zenekart. Ugyanígy, ki ne ismerné a magyar rap zene kedvelői közül az NKS-t, AKPH-t, killakikitt-et, s azon túl ki ismeri őket? A világon nem volt és nem is lesz soha olyan rádió, aki killakikitt-et lejátszana, szerintem a sugárzási engedélyükbe kerülne kb. (pedig csak humor, s mégis!) :D

Ki ne ismerné a Margaret Island-et (hogy tényleg egy halálba járatott zenekart mondjak)? Mondjuk Rockmaratonon biztos, hogy többen ráncolnák a szemöldöküket ennél a kérdésnél, hogy ki a t*köm az a Szigeti Margit!

2018. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
a The Best Bad Trip, Deus Ex quartett, ilyenek, meg a Pestépítők odab%sznak
2018. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kojee ***** válasza:
Korai öröm, Másfél, Isten Háta mögött, Omega diatribe, Dungaree,Apey and the Pea
2018. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ivan and tha Parazol
2018. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!