Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha rossz volt a testtartásom,...

Ha rossz volt a testtartásom, mert rossz a szék, amin ülök, akkor ki kell törölni valamivel a furulyát? Egyébként van benne egy ilyen hosszú, vékony műanyag cucc, arra zsepkendőt csavartam, és azzal kitöröltem, de utána megpróbáltam mégegyszer.

Figyelt kérdés

Létezik, hogy attól adott ki ilyen hülye hangokat, hogy telement nyállal? A lyukakat szerintem jól fogtam le.

De most tökre kiábrándult vagyok. Fél éve próbáltam legutóbb a furulyázást, akkor nagyon flottul ment. Ma meg alig jött ki értelmes hang, ugyanabból a hangszerből, és nagyon ritkán veszem elő, és új furulya, két éve vettem, műanyag. Márkás. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy vélhetően nem csak a testtartásom volt rossz, hanem közvetlenül furulyázás előtt ettem kalácsot, és ittam utána sok vizet.

Egyébként a furulyát szükségszerű tisztítani valamivel, vagy csak elég, hogyha megvárom, amíg kiszárad? És arra a vékony műanyag rúdra kell egyébként valamit csavarni? Amikor valaki furulyás koncerted ad, őneki nem megy tele nyállal a hangszere? Végig tudja tolni az egészet; vagy esetleg olyat, amikor pl egész este pl 3 óráig folyamatosan szól a furulya, olyan koncerteket nem szoktak esetleg csinálni? Tisztítószert kell néha beleönteni, vagy valamit? Mert én most amúgy szétszedtem és szárítom.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 24. 16:30
 1/2 anonim válasza:
Nem fog a fújásban hátráltatni a kalács sem meg a víz sem. Tisztítani kell a furulyát hónaponta egyszer legalább. A rúdnak van egy hosszúkás lyuka ahová egy papírzsebkendő csúcsát kell belehúzni, majd utána áthúzni a furulyán, de ajánlott mielőtt elraknád a hangszert az első részen lévő hosszúkás lyuk befogni és belefújni a hangszerbe.
2022. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld .
2022. nov. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!