Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, illetve hozzáértők!...

Gitárosok, illetve hozzáértők! Mit gondoltok, mely gitárokat érné meg nézegetnem 140000 forintig? Illetve ha veszek, melyik oldalon érné meg rendelnem? Melyik a legmegbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Már régóta gitározom, klasszikus gitárom van és most szeretnék beruházni egy komolyabb gitárra.

BALKEZES vagyok, tehát a kör már eleve le van szűkítve, mert sajnálattal tapasztalom, hogy sokkal kevesebb a balkezes választék!:/

Én eddig inkább a Muziker.hun és a Hangszerbarlang oldalon tájékozódtam!

Minden kedves valaszolónak köszönöm szépen a válaszát!:)

17/L



2018. okt. 27. 07:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ILLETVE EGY FONTOS DOLGOT NEM ÍRTAM ODA. Mégpedig azt, hogy ELEKTROAKUSZTIKUS GITÁRT szeretnék venni!!!
2018. okt. 27. 07:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki egyedieket készít.
2018. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sok tucat gitár megfordult már a kezemben és ennyiért talán ez volt a legjobb :)

[link]

2018. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mojjo ***** válasza:

Szintén tucatnyi (valójában több tucatnyi) gitár fordult meg az enyémben is, és abszolút egyetértek az előttem szólóval, a Sigma gitárok nagyon jók az árukért.

Ugyanakkor nem mindegy, milyen zenét szeretnél játszani, illetve milyen stílusban gitároznál. Akusztikus ritmusgitározáshoz zseniálisan jó az előttem linkelt gitár, de mondjuk fingerstlye játékhoz nem azt ajánlanám. Szóval ha tudsz nekünk egy kicsit segíteni, hogy mit és hogyan játszanál, mi is könnyebben tudnánk segíteni neked :)

2018. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat!:)

Zenekart szeretnék alapítani és oda kellene egy komolyabb Elektroakusztikus gitár. Igazából a stílus az klasszikus és akkordozáshoz,skálázáshoz gondoltam.:)

2018. okt. 27. 15:39
 6/13 Mojjo ***** válasza:
Kicsit körbenéztem, sajnos balkezesben alig van választék. Egyértelműen a linkelt Sigma a legjobb választás. Viszont eléggé meg fogsz lepődni, mennyire más egy fémhúroson játszanu, mint egy klasszikuson, kell majd kis idő, amíg hozzászoksz. Illetve klasszikus zenéhez n is nagyon való szerintem. Oda klasszikus gitárt + egy hangszermikrofont ajánlanék.
2018. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ment a zöld! Valószínű a Sigma gitár mellett fogok dönteni.
2018. okt. 27. 22:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Na igen nem, egészen volt egyértelmű. Illetve nekem egyértelmű volt, ha annyit írsz így klasszikuson játszol, és szeretnél valami komolyabbat, akkor klasszikus gitárt keresel. De mivel itt feljebb nem azt ajánlottak, és nem javítottad ki őket, feltételezem hogy nem azt akarsz venni, csak ezt nem írtad.
2018. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Igen, rosszul írtam úgy gondoltam hogy jelenleg klasszikus gitárom van és gitarbol szeretnék komolyabbat meg persze komolyabb gitár kell komolyabb játékhoz, illetve zenekarba jobban illik egy Elektroakusztikus gitár mint pl egy klasszikus. A stílus egyébként pop stílus lenne. Ma megbeszéltük!:)

2018. okt. 28. 12:15
 10/13 Mojjo ***** válasza:

Amúgy még most sem egyértelmű Te nylonhúros, vagy fémhúros elektroakusztikusat szeretnél?


Én és páran mások azért gondoltak automatikusan fémhúrosra, mert általában - és egyébként tévesen - a fémhúrost hívják elektroakusztikusnak, a nylonhúrost elektroklasszikusnak inkább. Természetesen valójában a nylonos is akusztikus, elektronikával meg elektroakuszikus, csak épp főleg a fiatalabbak már nem hívják így.

Szóval jól feltételeztük, hogy egy komolyabb fémhúros elektroakusztikust szeretnél, vagy egy komyabb nylonos elektroakusztikusban akartál volna eredetileg gondolkozni?

2018. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!