Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék jelentkezni a...

Szeretnék jelentkezni a 2020-s XFaktorba de nem tudok választani 2 szám közül. Az egyik a Girl On Fire a másik Girls like you. Az a baj hogy a testvérem szerint egy olyan számmal többet elérek amit lány énekel?

Figyelt kérdés
De én a Girl on fire-t nagyon nehezenn tudnám kiénekelni.Tudnátok Tippet adni hogy hogy tudnék megtanulni hangosabban magas hangot énekelni és szebben valamint hogy szerintetek melyiket énekeljem? (Okos válaszokat kérek és ne kezdjétek a skálázással mert azt már csinálom szóval más valamit) Thy 80-67/Lány

2018. okt. 30. 13:30
 1/8 Mojjo ***** válasza:

Most 2018 van. Nem tudom, mikor kezdődik a jelentkezés meg előválogatás, de az biztos, hogy több, mint egy éved van. Ha bekerülsz hetente kell legalább egy, de inkább kettő (párbajdal + a végén már több produkció) dalt megtanulnod. Most több, mint egy év alatt nem tudsz egy hozzád közel álló számot kiválasztani és begyakorolni? Ha ez tényleg probléma, nem lesz neked való ez a műsor.


Egyébként olyan dalt vigyél, amit tökéletesen el tudsz énekelni. És járj énektanárhoz. Komolyan.

2018. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kérdeztem hogy melyikkel érdemesebb jelentkezni valamint hogyan tudnék magasabban énekelni. Nem kell egyből támadni valamint 1 hét alatt csaknem 3 éneket is meglehet tanulni.
2018. okt. 30. 18:15
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Nem érzem, hogy túlzottan támadó lett volna, amit írtam. Ha már ez is túl van az ingerküszöbödön, akkor szintén nem neked való az a műsor. Ott igen keményen fogod kapni az ívet, kemény idegek kellenek hozzá.

Természetesen azzal a számmal érdemes indulnod, amit nagyon jól el tudsz énekelni. Ha az egyikben bizonytalan vagy, azt hagyd. Ha pedig éneketechnikai nehézségeid vannak és ha komolyan gondolod ezt az egészet, keress egy énektanárt. Az a legbiztosabb módja a fejlődésnek, és ha tényleg akarod, akkor ezt nagyon érdemes meglépni.

2018. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy ez lesz a válasz arra amit írtam. De viszont igazad van és köszönöm a tanácsot de szerintem anyuméknak csak kb Xfaktor elött fél évvel akarok szólni addig is csak úgy nem fizetnének nekem órát
2018. okt. 31. 16:58
 5/8 Mojjo ***** válasza:

Azt szerintem be lehet adni neki, hogy fontos az éneklés neked, és szeretnél erre komolyabban ráfeküdni. Mindenféle X-faktorozás, meg minden nélkül is. Persze nyilván ezt te jobban tudod, de lehet, egy próbát megér.

A skálázás tökjó dolog, de nyilván önmagában nem sokat ér. Meg lehet próbálni kromatikusan, félhangokat lépkedni a hangoddal, simán végigmenni diatonikus skálákon, vagy meghatározott hangközöket (kis/nagy terc, kvart, kvint stb) ugrani a hangoddal. Nem árt, ha kis zeneelméleti alapismereted van hozzá, a kromatikus skálát ismered. Ha ez megvan, tölts le egy hangoló appot a mobilodra (bármilyen kromatikus hangoló megfelel, angolul chromatic tuner. Én a pano tunert használom, igaz, hangszerhangolásra.) Ott tudod ellenőrizni, mennyire énekled tisztán a hangokat.

Viszont ez önmagában nem fog segíteni neked énektechnikai dolgokban. Abban, hogy hogyan lélegezz, hogyan támasszad a hangod, hogyan torkozz, vagy még inkább ne torkozz stb stb... Ahhoz kell a tanár.

2018. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát szerintem tisztánn éneklek mivel lassan 7 éve hogy Zene iskolába járok és a válogatott kórusba is benne vagyok
2018. nov. 1. 13:17
 7/8 anonim válasza:

Szia! Nem tudom mennyire aktuális ez még, de a tv-s adás előtt van meg vagy 2-3 casting, ahova vinned kell kb 10 dalt, ezek közül ők választanak, hogyha mész a tvs válogatóba akkor ott mit kell énekelned, szóval ne görcsölj rá nagyon egyik dalra sem, mert nem re fogsz dönteni.

(Tapasztalat, ne gyertek nekem:) )

2019. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is pont ezen a két számon gondolkodom, de ha tényleg úgy van hogy többet kell vinni akkor viszem mind2-őt meg még pár imagine dragons-t meg valami hasonlot. Nagyon varom már a castingot🥰
2019. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!