Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a zongorás trükk a felhango...

Mi a zongorás trükk a felhangokkal?

Figyelt kérdés

Egyik zongoratanárom mutatott egy trükköt évekkel ezelőtt de sajnos nem emlékszem rá pontosan. A felhangokkal volt kapcsolatos és volt benne olyan, hogy le kellett nyomni egy billentyűt úgy, hogy ne szóljon, illetve a pedált is kellett használni. A végén meg csodaszerűen talán az a hang szólt amit némán ütöttünk le.


Tudom, hogy ez így elég zavaros, de hátha valaki felismeri.



2018. nov. 2. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy erre gondolsz, meg nem hiszem, hogy ez trükknek számít, deee


Az egyik darabom végét tanította úgy a tanárom, hogy leütöm az utolsó hangot, pedállal, majd felemelem a kezem,szóval csak a pedál miatt hallatszik még; aztán megint lenyomom az utolsó hangot, de így a második alkalommal némán, és felengedem a pedált. Emiatt nem összfolyva csengenek ki a hangok.


Na most ez így lehet hülyeség, és fogalmam sincs, van-e elnevezése ennek a módszernek, de így zártuk le a zongoradarabotD


Valszeg nem tudtam segíteni, bocsi. De megpróbáltam xdd

2018. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én tudom. Lenyomsz egy billentyűt, de úgy, hogy ne szólaljon meg, ezt lenyomva tartod. Ezután egy másik billentyűt is lenyomsz, úgy, hogy legyen hangja, emeld is fel rögtön az ujjad onnan, és tádá! az a hang is megszólal, amit hangtalanul ütöttél le. Ez pedál nélkül működik.
2019. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!