Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincs a média által...

Miért nincs a média által nyomott zenében tehetség? Tudom hogy vannak tehetséges együttesek is, de amit most hallasz csappól orrba szájba, az egy csomó tehetségtelen autotune-olt szépfiú, illetve seggrázós csaj. MIÉRT? Nincs már igény a jó zenére?

Figyelt kérdés
ráadásul minden dal ugyan arra épít. Unalmas... és most nem a magyar zenéről beszélek ( személyes véleményem szerint az valami értékelhetetlen) hanem világszinten.
2018. nov. 2. 20:50
 1/10 anonim válasza:
65%

Mint zenész, engem is kiborít de elfogadom a dolgot.

Azért nincs tehetség, mert az emberek nem igénylik. A legtöbb ember lelkiszegény, borzasztóan magányos, önismeret hiányában van, és még sorolhatnám.

A zene a lélek egyik kifejezőeszköze, ha tetszik ha nem, ez lenne az eredeti " feladata". Namármost, azok az emberek akik nemhogy nem jutottak el az olyan kérdéshez mint a tiéd, de önmagukon semmilyen szinten még el sem gondolkoztak, az a fontos, hogy valami zaj legyen, minél hangosabban, minnél semmitmondóbban. Mert ők is ezen a szinten vannak.

Ha meghallgatsz egy Beethovent, Vivaldit, érzed hogy a lelked megkönnyebbül, én 25 év zenélés után sem tudom felfogni hogy azoknak az embereknek hogy lehetett ennyire intuitív zenei gondolataik hogy a következő évszázadokban is erősen hasson a NORMÁLIS emberekre.

Na már most, a mostani tehetségtelen zajkeltő emberek akik még segget is ráznak, úgy fogalmaznám meg, hogy nagyon durván távolkerültek önmaguktól, emiatt olyan mintha kicsit halott lenne a lelkük. Van egy ősrégi mondás, miszerint az emberiség annyira le fog süllyedni szellemileg, hogy 3 emberre fog jutni 1 lélek. Na ebben hiszek én is, azaz nem hiszek, hanem tudom, hisz látom.

Mellesleg azt a holdra kellett volna lőni aki elfogadta azt a dolgot, hogy nem valódi hangszerekkel ( tehát valódi, rezgést keltő, élő hangszerekkel ) zenét csinál, azaz zenénrk nevezi ( mint pl. egy géphang) mert az semmiképpen nem lehet zene. Kizárt. Az elektronikus jelek összessége. Tehát nálam mát innen bukó a dolog, nemhogy még aki segget is ráz mellé.

2018. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem egyrészt a köznép igénytelensége, másrészt az, hogy az ország vezetésének nem kellenek igényes állampolgárok. mert ha már 1 dologra (jelen esetben zenére) igényesek, akkor másra is igényesek lesznek, esetleg még neaggyisten az agyukat is elkezdik használni, és az okos nép nem (vagy nehezen) irányítható. a kormánynak márpedig irányítható, birka emberek kellenek.

én Angliában élek, nem túl régóta, de hihetetlenül nagy a különbség az itteni közmédia (BBC) és az otthoni (vajnaendi) közmédia között. persze az angolok hisztiznek a tv license miatt, de cserébe minőségi adást kapnak (tv és rádió). ha tudsz angolul, keress rá youtubeon. olyan ismeretterjesztő, figyelemfelkeltő műsorok vannak, amiket otthon el se tudnék képzelni (pl hajléktalanokról, főleg nőkről, remek sorozat, Girls living on the streets of Brighton a címe, ha érdekel)

2018. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
1.vagyok, én is Angliában élek :D
2018. nov. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
@1: Csak kíváncsiságból, milyen hangszeren játszol? (Azt gondolom, hogy a komolyzene mezsgyéjén tevékenykedsz.)
2018. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
klasszikus gitáron
2018. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
@5: Köszönöm! Én is azon, igaz nem 25 éve, csak 12, ami kis jóindulattal a fele.
2018. nov. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 az gyönyörű :O gratulálok hozzá!
2018. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

#1, nagyrészt egyet értek veled, de az utolsó bekezdés egy élég beszűkült gondolat...sőt, megkockáztatom azt mondani, hogy hülyeség.

A zene mivolta abszolút nem a létrehozó eszköztől függ. Nem az számít, hogy mivel, csak az, hogy MIT hoznak létre. Aki tehetséges, az egy windows xp-re telepített audacityvel, egy szál macskanyávogásból is csodákat tud művelni, egy tehetságtelen kezébe pedig hiába nyomsz red specialt, vagy templomi orgonát, akkor sem fog tudni sz*rt se csinálni.

2018. nov. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Vannak tehetséges énekesek, zenészek, de legtöbbjüket nem a tehetséges oldaláról ismered, hanem az eladható oldaláról. Egy példa, az elmúlt években sokat szidott Lady Gaga is tehetséges és ügyes előadó és producer is egyben, de ha hallod a rádióban a dalait, nem az jut eszedbe róla, hogy milyen jól énekel, hanem hogy ki ez a gagyi elektronikus alapra dadogó papapapa liba. De ennek a fajta zenének is megvan a helye, ahogy a többi stílusnak is.


Butaság azt állítani, hogy csak Vivaldi meg Beethoven a jó zene. A klasszikus zenében is bőven lehet találni olyan darabokat, amik egy kalap szalmát nem érnek. Ha rádobom a zongorára a macskám és ijedtében végigszalad a billentyűkön, az nagyobb alkotás lesz, mint némely klasszikus. Ha már a zene a lélek kifejezőeszköze, akkor pláne el kellene ismerni, hogy a lélekben sokszor vannak olyan érzelmek, amik kifejezésére alkalmasabb egy primitívebb zenei stílus, pl. egy faragatlan metál vagy valami sötét electro.

Abban egyetértek, hogy az arányok kicsit tényleg el vannak tolódva a rosszabik irányba, és sok az üres, semmitmondó, vacak popzene, alig lehet találni olyan rádióadót, amin valamirevaló zene megy. De szerencsére ma már nagyon könnyű jó zenéhez jutni, nem kell a rádióvackokat hallgatni.

2018. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért van néhány kivétel. Pl ő itt: https://www.youtube.com/watch?v=1K52zypzK28


Vékonynak és6vagy se.....ggrázósnak egyáltalán nem nevezhető, és szépnek se, mert az orra is kifejezetten nagy! Mégis, a hangja isteniiiiii!



Ami az atutotune-t illeti, akik használják, nyilván anélkül is lenne jó hangjuk, csak ezzel kissé felturbózzák, h a jó mégjobb legyen! Mert ha anélkül egy fo.........stalicska lenne a hangjuk, ki a fene is kezdte volna el valaha őket foglalkoztatni???

2019. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!