Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért unalmas számomra egy...

Miért unalmas számomra egy angol szám, míg egy görög nagyon tetszik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok profi angolból de olyan semmilyenek az angol számok. Más is van aki így gondolja? Miért lehet ez?

2018. nov. 28. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerek görög számokat, angolt viszont annál többet. Van ami tetszik, de akad ami nem. Neked ilyen az ízlésed. Másnak a görög nem tetszik, de a japán igen. A harmadiknak sem egyik sem másik, viszont a latin zenéért él-hal. Nekem mindegy hogy milyen nemzetiségűek készítenek egy zenét, ha egyszer tetszik. ;)
2018. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kulonlegesebbnek érzem a görög zenét. Az angol az olyan hagyományos egyszerű számomra.

Viszont sok angol zenét jobban szeretek mint magyart. Magyart nem is nagyon hallgatok

2018. nov. 28. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben van igazad, a hagyományos görög zenének van egy feelingje. Közel sem annyira megszokott, mint egy angol muzsika, nem ismerik olyan széles körben
2018. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért érzed így, mert az ember gyerekkora óta kapja a nyugati zenét, azt játsszák a rádió, azt majmolják a hazai előadók... nem nagyon játszanak a kereskedelmi rádiók pl. bantu népzenét, és ha meghallasz valahol egy ilyet, olyan különlegesnek hangzik. Én évekkel ezelőtt hallottam egyszer svéd népzenét a a HR1-en ("Hrvatski radio"), azóta szeretem a skandináv muzsikát (itt írtam pár együttest: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9624786-mil.. A görög számokat nem annyira ismerem, de ha linkelsz egyet-kettőt, akkor megismerem :)
2018. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:

Kíváncsi lennék, a gyakori.hu olvasói közül, hány ezer görög rockzene-rajongó osztja a Kérdező véleményét?

Persze, elképzelhető, hogy csak én vagyok tájékozatlan, és a görög-rapperek között is van számos világsztár.


Apropó: van a szirtakinak metál-verziója? :D

2018. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet nem a legjobb példa, illetve nem egy népzene de ez is jó sztem :))


https://www.youtube.com/watch?v=6LgffocLeoU


Illetve van egy szám aminek olvastam az angol nyelvű lyricset és ugyan görögül nem értem még sok szót nem is hallok ki, de nem olyan angolul.

2018. nov. 29. 11:24
 7/7 anonim válasza:
Nem lehet, hogy görög őseid vannak amiről nem is tudol? Sok görög kereskedő települt be a 16. és a 18. században. Rengetegen jöttek, egész Magyarországon brutál sok kolóniát hoztak létre. Aztán hazamentek, voltak akik asszimilálódtak a helyiekkel. Nekem is azért tetszik a görög zene, népzene, tánc, meg a kultúra, mert bennem is van egy vonóval, vagyis buzukival.
2019. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!