Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen programot vegyek (Fl...

Milyen programot vegyek (Fl Studio, Ableton stb. )?

Figyelt kérdés
Szeretnek zenevel hobbiszinten foglalkozni. Elsösorban engem a hip-hop, rap, trap stb. fog meg. Viszonylag uj vagyok a temaban, kb. egy eve követem a müfajt, viszont Fl Studio demo verziojat viszonylag sokaig hasznaltam :D . Lattam videokat, hogy emberek beateket/alapokat keszitenek es nagyon megtetszett. Zongorazgatni is szoktam ezert szivesen vennek a program melle egy midi-controllert is, mert az jobban bejön.

2018. nov. 29. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez teljesen töled függ, mind ugyan azt a célt szolgálja. Ha Windowsod van, FL és Ableton között dönts, de nyugodtan nézz rá más DAW-okra is.
2018. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogyan állsz anyagilag, ha megveheted persze vedd meg, de ezt általában azok szokták megvenni(és nem letölteni) akik pénzt keresnek a zenélésből. Amatőrként mindenki letölti, aztán ha valaki pénzt tud csinálni ebből, felfedezik, mittudoén, akkor az megveszi.


Szerintem ebből a pénzből inkább támogass szimpatikus amatőr zenészeket. Én is ezt csinálom, van pár szimpatikus youtube zenész, akik rendelkeznek akár patreonnal, és ott lehet őket támogatni. Szerintem sokkal jobb ez mint egy hatalmas cégnek fizetni.

2018. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
reaper
2018. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos úgy tűnik, félre értettetek. Nekem nem feltétlenül az a lényeg, hogy élvezzem a zenét amit hallgatok, hanem az, hogy ki tudjam magam fejezni, egyedi hangzást alkotni. Nincs annál jobb érzés amikor magadnak okozol örömet azzal, hogy alkotsz. Maximum 200€-t szánnék a programra. Amazonon láttam ennyiért (nyilván nem pro verziót) fruity loopsbol és Abletonbol is. Ezért szerettem volna kikérni pár hozzáértő véleményét. Úgy tudom a program nem mindegy mert a legtöbb nagyobb producer fl 11 et használ a beatek készítéséhez. Mit modtam ebben (sem) vagyok biztos, ezért érdekelnek mások tapasztalatai.
2018. dec. 1. 00:58
 5/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszokat. Sajnos úgy tűnik, félre értettetek."


Nem értett félre senki semmit. Midi kontroller-oké Daw-oké az is kell. Fl Studio, Ableton stb. töltsd le mindkettőt meg még mellé mást is Pro tool, reason stb, és amelyik a legjobban bejön azt utánna megveheted, vagy vedd meg mind a 10 et.


"Nekem nem feltétlenül az a lényeg, hogy élvezzem a zenét amit hallgatok, hanem az, hogy ki tudjam magam fejezni, egyedi hangzást alkotni. Nincs annál jobb érzés amikor magadnak okozol örömet azzal, hogy alkotsz."


És azt talán nem jó hallgatni?


"Elsösorban engem a hip-hop, rap, trap stb. fog meg."


Azért ezekben a műfajokban pont nem az egyedi hangzás, az uralkodó. Érdekes, hogy ezeket említetted.

2018. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nézd, én nem kötekedni jöttem, hanem tanácsot kérni. Ha meg úgy érzed, hogy az általam felsorolt műfajok nem lehetnek változatosak, akkor szerintem vesd össze mondjuk Travis Scott Astroworld című albumát Night Lovell bármelyik számával. Arról nem is beszélve, hogy mivel még abban a korban vagyok, hogy gyakran változik az ízlésem, véleményem, lehet, hogy a későbbiekben masra is használnám a választott programot. Egyébként nem akarok hálátlannak tűnni, de az első valaszoló kivételével senki nem adott egy valamire való választ a tényleges kérdésre. Bocsi, ha kicsit negatívan jött le az üzenet, nem volt szándékos
2018. dec. 2. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!