Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Schecter Demon 6lh megéri?

Schecter Demon 6lh megéri?

Figyelt kérdés
Szólógitárként használnám és mindenféle rockot meg "Lightabb" metált meg punkot néha-néha de ha arra nem jó az nem akkora baj. Balkezesből nagyon kevés gitár van igy esett erre a választásom. A keret 200K. A gitár matt fekete festése, meg a narancs csík benne is nagyon tetszik. A másik az Omen volt ami tetszett az olcsóbb is. Gondolkodtam a 7 húroson is a 8 szerintem nekem tul sok. 7. hurba se vagyok biztos hogy kell nekem. Meg attól felek hogy egy idő utan tul nagy es kényelmetlen lesz a nyaka a boltban hiaba kényelmes.

2018. dec. 9. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Jó az, bár kicsit túl van árazva.
2018. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Mojjo ***** válasza:

Ha nem vagy benne biztos, hogy kell neked a 7-8 húr, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem kell :) Szóval az jó döntés, hogy 6 húrost nézel. Illetve _szerintem_ nagyon fontos, hogy olyan gitárt vegyél ami tényleg, igazán tetszik neked. Nem biztos, hogy az lesz a legjobb gitár, de azon akarsz majd a legjobban játszani - és ez számít.

Ami ezt a Schectert illeti, egyetértek az első hozzászólóval. Nem rossz, de túlárazott. Illetve érdemes kipróbálnod, mert 41,3mm keskeny a nyaka a szemöldöknél - általában 42-43mm szokott lenni az átlag elektromos gitároké, és érződik a különbség. Lehet kényelmesebb, lehet kényelmetlenebb, teljesen egyénfüggő, de érződik. Nekem pl a 43mm az optimális és már a 42mm is némileg kényelmetlen, a 41,3 pedig nagyon, de van aki pont fordítva van ezzel.

2018. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Mojjo ***** válasza:
Sorry, benéztem, 42mm-es, ami az ilyen gitároknál teljesen standard. Mea culpa.
2018. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És az Omen? Az egy kicsit olcsóbb kategória. Nem mostanában venném azt, majd amikor lesz rá pénzem, egy 2 gitarnak. Az azt hiszem tremolós. Meg majd harmadiknak egy pl dotot vagy les pault. Most egy les pault másolatom van, ami nekem kényelmes, de a súlya ha sokáig játszok akkor elég kényelmetlen tud lenni. Ezt is csak azért vettem( első gitárom) hogy ki tudjam próbálni azt hogy mennyire van érzékem, mennyire szeretem meg. Hát mindennél jobban megszerettem, és egész jól is megy.
2018. dec. 10. 13:02
 5/23 Mojjo ***** válasza:

A Dot meg a Les Paul két totálisan más világ. Az Omen meg egy harmadik :D

Egy rendes Epi/Gibson Les Paulnak is lesz súlya rendesen, szóval ha ez szempont, akkor azok sem lesznek jobbak.


Amúgy egy Les Paul kópia után egy superstrat Schecter fura világ lesz, minden téren. A hosszabb menzúria miatt nagyobbak lesznek a bundtávok, jobban nyújtózni kell majd az ujjaidnak. De amúgy is totál más lesz az egész.


Amúgy én a helyedben az Ibanez meg a Jackson háza táján is szétnéznék, szerintem jobbakat fogsz találni ezekenél a Schectereknél. Pl egy Ibanez RG421 a Schecter Omen szintjét hozza olcsóbban, vagy a Demon helyett egy DiMarzio hangszedős Ibanez RGAT-62 szerintem százszor jobb választás:

[link]


Azért ebben a gitárban olyan egyébként baromi jó DiMarzio hangszedők vannak, amit 500-600 ezres kategóriába pakolnak, a Schecter Omenben meg Duncan Designed-eket pakoltak, amik nagyon nem egyenlőek egy igazi Seymour Duncannel és a 150 ezres kategória felett már cikik.

2018. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Mojjo ***** válasza:
Az Omen 6 egyébként nem tremolós, de ne is bánd. Azt csak nagyon indokokt esetben érdemes bevállalni.
2018. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Mojjo ***** válasza:
Hoppá, elfelejtettem, hogy balkezes gitár kellene neked. Ez esetben mindegy, kb százszor kisebb a kínálat balkezesben.
2018. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:

Tessék, ezt találtam neked, ez megeszi a Schecter Demon-t meg Omen-t reggelire:

Schecter Blackjack Tempest:

[link]


Satus kulcsok, felezhető Seymour Duncan Nazgul/Sentinent hangszedők. Emellett a Demon egy játékszer, az Omen meg főleg.

2018. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Milyen nehez a les paulod?
2018. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Sajnos Balkezesből tényleg legalább 200-szor kissebb a kínálat. Nekem a matt festése meg a narancs csíkiak miatt tetszett meg meg a formálja miatt. Nagyon nem tetszenek a fényes gitárok. Esetleg ha később cserélném a hangszedőket? Vagy nagyon nem érné meg? A test önmagában milyennek számít? Vagy igazából ha a teste jó és megérheti cserélni hangszedőket akkor elmegyek olyan hangszerüzletekbe ahol ezeket lehet kapni és amelyik a legjobb az lesz a végső. De ha nem éri meg akkor marad amit linkeltél. Pontosan nem tudom hány kg. Egyebkent egy szagú mp 320-asról van szó. Nagyon szépen köszönöm az eddigi értelmes válaszokat.
2018. dec. 11. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!