Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudom egy időben hallani...

Hogy tudom egy időben hallani a hangom énekfelvétel készítése közben?

Figyelt kérdés
Van egy tök jó mikrofonom, és egy recorder programom, viszont az a baj, hogy miközben próbálom az éneket felvenni, nem hallom a hangom. Utólag visszahallgatva pedig nem olyan a hangom, mint amilyennek szeretném, ezért jó lenne, ha be tudnám állítani valahogy, hogy hallhassam az énekkel egy időben, csúszás nélkül is. Tudtok erre valamilyen megoldást? Akár szoftver, akár konfigurálás (win10). Köszi előre is.

2018. dec. 23. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen hangkártyát/interface-t használsz, de annak a beállításait nézd meg kezdésnek. Többnyire valahogy be lehet kapcsolni, hogy vissza halld a mikrofont, mivel alapból le van némítva.
2018. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A mikrofon beállításainál már kipipáltam a monitoringot, de az a baj, hogy akkor viszont csúszik a hang, és azzal sem vagyok előrébb :(


Van egy digitális multieffekt pedálom, ami ugyanúgy USB-vel kapcsolódik a géphez, mint a mikrofon, ott real time-ban hallom a gitárt. Ezért nem értem, mi lehet a gond a mikrofonnal.

2018. dec. 23. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Usb-s mikrofon? Milyen driverrel megy, asio?
2018. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hangkártyafüggő. Nekem a be lehet állítani a Mikrofon Hangerőt a Lejátszóeszközöknél (ez nem ugyanaz, mint a Felvételi Hangerő!). Ez alapból néma, és ha bekapcsolom, akkor valós időben visszahallom magam. Érdemes fülest használni, mert különben gerjed. Asztali gépem van, laptopoknál valószínűleg ez alapból nem elérhető, pont a gerjedés veszélye miatt.
2018. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!