Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » El akarok elkezdeni gitározni,...

El akarok elkezdeni gitározni, csak a hangszer még nincs meg. Esetleg seg. Ítenétek választani?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy ne legyen olyan nagyon drága (kb 30ezer) mivel teljesen kezdő vagyok :) én úgy 20ezret tudok bele adni a többit pedig a szüleim állják


Én egy sima klasszikus gitárra gondoltam,pontosabban egy Fender ESC-105-re.Ha erről tudnátok véleményt mondani a vagy egy másik gitár ajánlani azt nagyon megköszönném!


Később természetesen beszereznék egy komolyabb gitárt, de kezdésnek szerintem ez sem lenne rossz.

Hobbi szinten játszanék és kísérném magamat mivel nagyon szeretek énekelni


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. dec. 29. 17:57
 1/7 A kérdező kommentje:
a "segítenétek"-et direkt írtam így hogy elfogadja
2018. dec. 29. 17:59
 2/7 Mojjo ***** válasza:
Ez egy nagyon jó választás kezdésnek. Ennek a gitárnak keskenyebb nyaka van au átlag klasszikusoknál, ezért a legtöbb embernek, főleg, ha nincs nagy keze, jóval kényelmesebb. Illetve nem lesz olyan fura ezután a gitár után egy fémhúros, vagy egy elektromos, ha arra váltanál majd.
2018. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem is olyan gitárom van:) Ajánlom😊
2018. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Idő közben beleszerettem még a Pasadena AG160-ba,abban annyi a bökkenő hogy az fémhúros.De néztem videókat és a Pasadenanak sokkal szebb hangja van.

Tényleg nagyon nehéz fémhúrossal kezdeni? :)

(nagyon nagyon megtetszett az a gitár)

2018. dec. 29. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a fémhúrosnak szebb hangja van (habár pl. a barokk vagy reneszánsz darabok nylonhúroson jobbak), viszont a fémhúrok szanaszét vagdalják a kezdők ujjait, ezért érdemesebb nylonossal kezdeni.
2018. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

Szerintem a fémhúrnak nincs szebb hangja a nylonnál, mint ahogy a nylonnak sics szebb hangja a fémnél. Tökmás hangjuk van, kinek az egyik jön be jobban, kinek a másik. Az én fülemnek és ízlésemnek pl a nylon sokkal jobb és szebb, de másnak meg pont fordítva. Ha neked a fém jön be, kezdj fémen.

Igen, fog fájni tőle az ujjad, de ki kell bírni :) A nylontól is fájna. Kissé kevésbé, de fájna.

2018. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen ez a "szanaszét vagdalja" kicsit túlzás volt..:D Fémhúrosnál és nylon húrosnál is kell idő amíg megszokja az ember ujja, bőrkeményedés, stb, de ez a normális. De nem, nemfogja semelyik szanaszét vagdalni az ujjad:D

Válaszd azt amelyik jobban tetszik, amelyiken szeretnél játszani.

Nem kezdünk klasszikuson tanulni ha fémhúroson vagy elektromoson Akarunk játszani. Régi és hülye okoskodás, téveszme, hogy kezdjünk"ezen" mert azon könnyebb.... Nem, nem könnyebb egyiken sem, és különböző hangszerek, különböző hanggal és játékstílussal. Azon kezdd amelyik jobban tetszik, és amin szeretnél játszani.

2018. dec. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!