Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szeretik annyira a...

Miért szeretik annyira a Despacito-t?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy már 5 milliárdan látták de szerintem nem annyira jó. Vagy mi a titka, hogy ilyen jó mások szerint?

2019. jan. 2. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

5 milliárdszor látták, nem 5 milliárdan. A számláló a lejátszások számát mutatja, és minél népszerűbb valami annál többször játssza le ugyanaz az ember, ez egy öngerjesztő folyamat.

Popzene, dallamos, fülbemászó, mainstream zene - minden megvan benne hogy felkapott legyen.

2019. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem gagyi. Én pl. egyszer sem kattintottam rá, és a rádiót is mindig elcsavarom ha az megy. Amúgy meg minél gagyibb valami annál felkapottabb, ezért van milliárdos nézettsége a Bieber gyereknek, Due Lipálnak meg a többi gagyinak.
2019. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A minőségi zene sosem a tömegekhez szólt, ezt fontos megjegyezni.


Ahogy fentebb már írták, egyszerű, dallamos, fülbemászó. Az emberek mindig is ezért rajongtak. Ami régen a Bon Jovi vagy Madonna volt, az ma a Despacito meg a Justin Bieber.

2019. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én például elsősorban rockzenét hallgatok, de szerintem nagyon fülbemászó. Kedvelem.
2019. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy csomó dolgot szeretek a 60-as évektől napjaink, érdekel a zenetörténet, és nem mondanám, hogy gagyi popot hallgatok, de mégis szeretem. Nem azt mondom, hogy rendszeresen hallgatom, de szerintem semmivel se gagyibb, mint csomó másik dal, amit nem szidnak. Csak sokan játszották le, ezért már reflexből utáljuk. Nem kötelező persze szeretni, de egy csomó hülyeséget beszélnek róla, például hogy gagyi a szöveg. Ezt mégis honnan tudják? Mert én beszélek spanyolul, és az az igazság, hogy jól kitalált szövege van. Sokkal jobb, mint a Ricky Martin meg más hülyeségek, akik 2 percet gondolkodtak a dalszövegen. Ezen látszik, hogy dolgoztak. A klip elég lealacsonyító, de dalszöveg maga amúgy eléggé tisztelettel is beszél a nőkről, de elterjedt, hogy nem. kedvenc kérdésem az volt, amikor valaki azt állította, a spermáról énekelnek benne. :D Na, ő se hitte, hogy lesz olyan válaszoló, aki beszél spanyolul. :D
2019. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az-az érdekes, amit az egyik válaszoló ír, hogy régen a Bon Jovi vagy Madonna volt ilyen népszerű (80-as évek). Igen, én őket se szeretem, de azért hasonlítsuk már össze ezt a kettőt, azzal a kettővel. Nem is igazán tudom miért hanyatlott ennyire az ízlés, ma már tényleg az van,hogy valami minél primitívebb, minél jobban tud mémesedni annál jobban szállnak rá az agyatlan birkák. Valahogy egyre idétlenebb minden, Bon Jovi lehet egy nem túl mély bulizene volt, de annak tök király számai is voltak. Madonnához képest is már Lady Gaga is egy sokkal idétlenebb változat volt. Most meg már Gangnam Style, Despacito. A zenei fogyasztási szokások is megváltoztak valószínűleg, más rétegek, célcsoportok vannak, Bieber ezért lehet népszerű, mert sokkal jobban meghatározza a népszerűséget, ha te egy széles, aktív csoportot jól lefedsz (5-20 éves gyerekek kb., akik sokkal többet neteznek), mert igazi sztárok, mindenki által ismert idolok már nincsenek is, sokkal jobban rétegződött a zene, ezt vettem észre, így tud valaki annyira előrekerülni bizonyos mérésekben. Arra meg egy külön algoritmust kéne alkotni, hogy mitől gerjed fel valami, néha, ennyire, más meg miért nem? A latin táncos pop zene alapból sz**r, de annyival jobbak voltak még így is, Hip's don't lie, Danza Kuduro, és egyik se gerjedt így fel, csak a Despacito, ami épp, hogy elég gyenge hozzájuk képest. Meg előtte a Gangnam. De van más sz*r is, ezek semmiben se különbek, szerintem egyszerűen egyre kiszámíthatatlanabb a társadalom, azáltal, hogy egyre jobban meghatározó az aktuális, pillanatnyi kedélyállapota, a folyamatosan ingadozó kénye-kedve a tömegnek. Senki szerint se jó, csak valamiért felgerjedt, aztán már mindenki megnézi, mindenki beszél róla, mert jelenség lesz, mennek egymás után az emberek és senki nem akar kimaradni belőle. Nincs értékrend, nincs ízlés, nincs gondolat. A tömeg csak öntudatlanul örvénylik, és néha ezeket a hullámokat nagyon jól tudja elkapni egy ilyen szerzemény, ami tényleg az igazi gyerekes gagyi, említésre se méltó. Érdekes világot élünk, mindenestre.
2020. ápr. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az még az érdekes, ha már úgyis van ez a járvány helyzet, most amikor válaszolok, hogy ezek nagyon hasonló természetűek, ugyanúgy mennek keresztül az egész világon, mint egy ilyen járvány. Globalizált világban élünk, és azt látom, hogy ahhoz, hogy az egész világot összekössük, valami világsláger lehessen, és a globálisan jelenlévő a fogyasztói nihil által egyre inkább egyarcúvá tett tömeget (az embereket is ugyanúgy tömeggyártják, mint a termékeket, ideológiákat) megragadja, nagyon egyszerű, primitív üzenetek kellenek. Szinte 0 közlés, és valami élmény, valami megjegyezhető szó, refrén, életérzés, mint egy reklám. Ami mégis valamit egyszerűt üzen, vagy valahogy analóg a korszellemmel. Nézzük ott van az instagram, ami nagyon népszerű, ott is már nem is írásban, hosszabb posztokban kommunikálnak az emberek, hanem képekben, és pont ez az ereje. Ettől vált az az első számú platformmá, ahol sztárokat, focistákat követünk például. Mert egyre egyszerűbb, primitívebb, a világ bármely tájékán megérthető, egységes üzenetek, kommunikáció szükséges. Tartalom, közlés az teljesen másod, sőt sokadrendű, nem számít. A 6,7 milliárdos nézettség nagyon durva. Azért rengeteg értelmes ember van, szerencsére, rengeteg idős, olyan országok ahol akár internet, számítógép sincs, rengeteg ember, akik olyan szegénységben élnek... Ott vannak az 5-6 év alattiak, akik talán még nem youtubeoznak. Akárhogy számolom, nagyon sok embernek rá kellett kattintani, kifejezetten a nyugati világból, vagy ahhoz felzárkózó kelet európai, keleti országokból is szinte mindenhol be kellet futnia. Európában és Észak-Amerikába összesen nem élnek 1,5 milliárdan és azt hiszem abba benne vannak az eurázsiai országok is, bár talán csak az európai területre eső lakosságukkal. Egyre ijesztőbb mennyire összekötött, egyenarcú a világ, és az emberiség közös kulturális kincsei, eredményei, teljesítményei mennyire a legalja színvonalról kerülnek ki. Ez az a dal, ami most ez a globális világkultúránkat jellemzi, amit mindenki ismer, lejátssza, pörgeti. Ez azért elég ijesztő. 2 milliárddal veri a 2. Ed Sheeran-t, bár minőségben az se jobb sokkal, de tényleg a megfejthetetlensége a másik, ami nagyon hátborzongatóvá teszi az egészet, hogy mitől, hogy a többi szemét közül mégis miért tud így kiemelkedni, 2x annyira felpörögni? 4 "zenén" kívül a többit mind legalább 2x-esen felülmúlta nézettségben. Lehet azt mondani, hogy ennek nincs jelentősége, de ez a tömegkultúránk, ez irányít, ez nyer hangot a közéletben, a politikában. Ez uralja a demokráciánkat, ezért se ér semmit se.
2020. ápr. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!