Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Használt gitár vásárlásakor...

Használt gitár vásárlásakor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Régebb óta foglalkoztat a gitározás vágya, tanultam is még kiskoromban kb fél évet, aztán bizonyos dolgok miatt fél kellett hagynom.


Azóta már dolgozom, van saját keresetem és gondoltam befektetnék egy tök alap gitárra, kb 20.000 forintig. Mikre kell odafigyelni használt gitár vásárlásakor?


Egyáltalán lehet ennyiért normálisat venni? (felnőtt méretben)



2019. jan. 2. 17:54
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Akusztikusat lehet találni ennyiért használhatót. Leginkább nylonhúrosat, de talán még fémhúrosak is akadnak. Első körben ezt kell átgondolnod, hogy melyik irányba mennél, fémhúros, vagy nylonhúros gitár felé.

Ha nylonos felé, akkor nagyon kicsivel többért már átnézett, beállított, garantáltan jó gitarokat tudsz venni a kil-ben, és a segoviában. Magyarországon ez a két hangszerüzlet szakosodott kifejezetten nylonhúros gitárokra. A rendes, átlag-mindenes hangszerboltok 20-30 ezrey nylonhúros kínálatát nagyon nem ajánlom.

Két link:

- [link]

- [link]


A 4/4-es méret kell neked (ahová nincs méret írva, az mind 4/4-es), az a felnőtt.


Ha mégis használtat vennél, totál kezdőként nehéz ügy. A nyak legyen egyenes, vagy nagyon minimálisan homorú, csavarodott semmiképp ne legyen, a húrláb legyen ép, hangolókulcsok működjenek rendesen, a gitár maga ne csörögjön, zörögjön, nylonosnál különös tekintettel a D húrra első fekvésekben.

2019. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, hogy nem e kopottak a bundok. Meg kell nézni, hogy nem e zörögnek a húrok ilyen-olyan fekvésekben. Meg, hogy elég alacsonyan vannak e a húrok.
2019. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb hogy ne legyen hamis.
2019. jan. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, adok én el neked egy régi alig használt gyönyörű szép fémhúros western gitárt ami azért jó állapotú mert sohasem játszottam be mert annyira hamis.

Szóval erre nagyon figyel oda, mert később bosszantó nagyon.

2019. jan. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!