Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi következtethető abból,...

Mi következtethető abból, hogy milyen zenét hallgatunk? Mit éreznek az emberek közben?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy amilyen zenét hallgatsz, olyan a hangulatod a lelki állapotod, rossz kedv szomorú, jó pl pörgős stb amennyi minőségi tartalma,jelentése (szöveg)e van annak pedig az igényedtől függ. De sokszor mindenfélét hallgatok amilyen kedvem van, de úgy gondolom hogy a kedvenceim a maguk műfajában minőségiek.


Ebből következően arra vagyok kíváncsi, hogy pl aki trash rappet mumble rappet hallgat az mit érez közben? Miért mainstreamek azok a zenék ami arról szól, hogy tele vagyok pénzzel, dugom a krvákat én vagyok a legkeményebb? nem hiszem hogy az összes hallgató ilyen inkább csak ilyen szeretne lenni, de roh@dt messze van tőle.. gangsterwannabe



2019. jan. 5. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi.

Én nagyon kedvelek szinte mindent, a punk zenétől kezdve a ciganyig.

Egyedül a szélsőségeket nem szeretem, például azt, amit a Tiloson nyomnak vasárnap hajnalban.

Az már sok.

2019. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leirtad a választ :D azért hallgatják mert ilyenek szeretnének lenni. Mert azt hiszik ez a menő. És tényleg ma a trash az ami igazán pörög, pedig az egész egy naggy vicc.

A kérdésed másik részére viszont nem tudnék egyértelmű választ adni.

Csomóan azt ordítjak nekik a szivük lelkük au adott előadó. Aztán nem is értik mit énekel. Csak divat imádni. Itt van pl XXXTentacion akit halála után mindenki elkezdett bálványozni hogy mekkora ember volt (???) fele azt se tudta hogy ki az.

Ha magamra gondolok azt hiszem ez kölcsönös. Olyan zenét hallgatok ami kefejez engem. Ami tud valamit adni amiböl táplálkozhatok ezáltal változhatok. Szerintem egy előadó ha magambol indulok ki meg tud változtatni, de csak azért mert az ember úgy érzi ezáltal lessz igazán önmaga. A zene csak segít változni már aki komolyan gondollja.

De nem szeretem a mű rajongókat. Akiknek 2pac az Isten de angolul sem tudnak, a homofób Queen és Bowie rajongókat, a Rolling Stonesos pólókat hét éves kislányokon. Ezek a dolgok felidegesítenek :D

Mert régen a zene sokkal kifrjezőbb volt. Ha felvettél egy Stonesos pólót az az embereknek rólad is sugallz valamit. Régen betiltották az iskolákban ma pedig a folyosókon a tanárok a (Pink Floyd) The Wallt dúdolják szünetben.

Bocs elugrottam a témátol :D

2019. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kettőtöknek válaszolva, akkor nem jártam messze, kíváncsi voltam mások hogy vannak vele.

#1 a punk a személyes kedvencem bár cigány zenét nem nagyon max mulatóst szoktam néha de én is mindenfélét szeretek ami szerintem jó :D


#2 xxx et én sem értettem miért bálványozzák, bár azt értettem miért lett híres, elég szélsőséges dúrva már-már thrahnek tartom, de ez érthető ahonnan jött és amilyen személy.. (de nincs is bajom vele, igaz hallottam ügyeit) ilyen divat rajongókat én ritkán látok (középiskolás vagyok) max Kárpátiát és Metallicát láttam párszor, őket én is szeretem de nonstop azt viselni és hangsúlyozni nekem erős lenne.

2019. jan. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!