Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az “énekes” szakma ma már egy...

Az “énekes” szakma ma már egy ennyire könnyű pénzkereseti forrás?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezúton szeretném kifejteni a véleményemet egy olyan jelenségeől, amit már egy jó ideje tapasztalok főleg a social mediában.

Manapság konkrétan bárkiből lehet “énekes”, “popsztárocska”, és adhat ki egy halom klipet, lehet saját lemeze, még akkor is, ha egy nem elborultan nagy tehetséget igénylő platformról tett szert hírnévre. - Gondolok itt pl. a Musical.ly-re/TikTok-ra.

Az elvakult szülők pik-pak berakják őket egy stúdióba, ahol full autotune-nal felvernyog egy három perc alatt összedobott semmitmondó dalocskát, amiben egyébként semmi munkája nem volt, - forgatnak hozzá valami bugyuta klipet, és már jön is a milliónyi megtekintés, lájk, és be is indult a zenei karrier.

Példának hoznám fel pl. Loren Gray-t, akinek autotune nélkül is olyan fals hangja van, hogy egy foltos szalamandra is jobban énekel nála. De nem ő az egyetlen ebből a RIP generációnak csúfolt korosztályból, ezér nem is kifejezetten rajta szeretném kiélezni ezt a véleményemet.


És akkor vannak azok, akik Zeneakadémiára, színművészetire, színitanodába járnak, naponta több órán keresztül halnak meg csak azért, hogy beteljesítsék az álmaikat, hogy X év múlva úgy és ott énekeljenek, ahol szeretnének, és megismerjék őket az emberek.

Akkor az ő belefektetett munkájuk tulajdonképpen semmit sem ér, mert őket úgy sem hallgatja senki?


Ezt most úgy írom, hogy zenész vagyok, 5 éves korom óta folyamatosan színpadon álltam, és szörnyen abszurd látni és megtapasztalni, hogy az “éneklés”, “színészet”, “tartalomgyártás” már rég nem a tehetséges és rátermett emberek szakmája, hanem könnyű pénzkereseti forrás.

Persze, még nem halálozott el mindenki, aki tényleg tehetséges és ikonikus színész vagy énekes: Julia Roberts, Sandra Bullock, Angelina Jolie, Meryl Streep, Maria Carey...stb.

Viszont mi lesz akkor, ha majd a mostani 14-16 éves “ovis üdvöskék” lesznek a legnagyobb stílusikonok és “művészek”?

Annyira elértéktelenedett az énekes szakma, hogy ma már konkrétan bárki válhat azzá?!

Tényleg semmi értelme ezeket a dolgokat tanulni, ha van egy jó program, meg egy sereg “csicska”, aki még az éneklést is megoldja helyetted?



2019. jan. 6. 20:24
 1/9 A kérdező kommentje:
*autotune-nal is olyan fals hangja van...
2019. jan. 6. 20:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha eladható vagy felkapnak, nem kell kiemelkedőnek lenni hozzá. Sőt, az még talán hátrány is. Minél átlagosabb valaki, annál eladhatóbb.
2019. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Az igazán híres énekesek és színészek között az új nemzedékekben is bőven akadnak kiválóak. Rosszak mindig is voltak és mindig is lesznek, ez így működik. Max azért nek feltűnő, hogy ez régebben is így működött, mert nem a tehetségtelenek maradtak fent és nem rájuk emlékszünk. És ez így lesz a mostaniakkal is.
2019. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Felhoztad példának Loren Gray-t, de hát őt 1 max 2 éve ismeri a média. Úgy mondod, mintha valami világsztár lenne, pedig csak van egy népesebb követőtábora. Ehhez nem kell énektudás, a 10-12 éves követőinek bőven elég az, amit produkál. De hidd el, hogy x év múlva senki nem fogja tudni, ki az a Loren Gray.

Énekessé, insta”sztárrá” bárki válhat, de az a kérdés, hogy ki az, aki fenn is fog maradni. Azért a mostani generációt sem kell annyira lenézni, ebből is lesznek hatalmas tehetségek, mint minden nemzedéknek.

2019. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Két külön kategóriaról beszélsz. Az egyik sikeres/ismert szeretne lenni, a másik szereti a zenét és szeretné jól előadni azt. Más-más pálya. Az egyik tényleg csak pénz kérdése, a másik meg sokkal inkább életforma. Viszont az ebből következő problémádat részben átérzem, de én úgy gondolom a zene és az ember akinek szól megtalálják egymást. Talán abban igazad van, hogy kevesebb teret és lehetőséget kapnak a nem pénzelt műfajok, és szerintem is felér egy szentségtöréssel hogy eliparosítják a szakmát, de azért azt is látom hogy nincs minden veszve. Ma is vannak fiatalok akik komolyan veszik a zenész pályát. Legutóbb 16 éves lányokat láttam hárfán előadni fogalmam sincs mit, és az előadás után olyan szintű "vitát" folytattak arról, hogy minek kellett volna máshogyan szólnia, mintha legalább az egész világ sorsa múlt volna ezen. Látszott mennyire sokat jelent nekik, és én azt remélem mindig lesznek ilyenek függetlenül attól mit hoz a közizlés.
2019. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%

@2: Én most sem tudom, ki az a Loren Grey :D És az életben nem hallottam ezelőtt Musicsl.ly-ről, vagy TikTok-ról. Ha fiatal énekesnőket kellene mondanom, akkor Miley Cyrus, meg Ariana Grande jut pl eszembe, akik attól függetlenül, hogy milyen számokat énekelnek és azok mennyire gagyik, vagy épp nem gagyik, az biztos, hogy énekelni tudnak.

Öreg vagyok már ahhoz, hogy a fiatal generációt igazán ismerjem, szóval akit ismerek, az biztosan tényleg világhírű - és jé, aki ilyen, az tud is énekelni. A többi, aki pellengérre lett állítva, meg biztos ismert a kistinik között, de ennyi, nem több. És nem is lesz több.

2019. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki különösen Loren Grayt, mert igaz, nálam jóval fiatalabb generációról beszélünk, néha megnéztem egy-egy videóját. Régebben mindenféle témájú videót csinált, mint a legtöbb youtuber, amivel rengeteg feliratkozót gyűjtött össze elég rövid idő alatt, mert az átlagnál szebbecske és jófej, vicces csaj volt, és nem is volt vele különösebben semmi bajom.

Aztán pár napja láttam, hogy letörölte az összes régi videóját azzal a kijelentéssel, hogy “innentől kezdve csak az “éneklésből” akar élni, és ezentúl a csatornáján nem is lesz más tartalom.”

Csak “zenei klipeket”, meg olyan “Behind The scenes” videókat hagyott fent, amiben úgy mutogatja magát, meg azt, hogy hogy forgatták le a klipjeit, mintha már olyan hű de magas Ariana Grande szintű karriert futott volna be.

Ergo.. egyik napról a másikra kitalálta, hogy ő innentől kezdve popsztárocska akar lenni.

Szerintem ez elég sok mindent megmagyaráz.

2019. jan. 9. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
De a popsztárok pont így készülnek. Valaki kitalálja őket, megszponzorálják, marketingstratégiát és költségvetési tervet készítenek, aztán legyártják. Ez nem új dolog.
2019. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mojjo ***** válasza:
@7: Szerintem meg nem magyaráz meg semmit. Itt csak azt látjuk, hogy vannak emberek, akik önjelölt énekes világsztárnak képzelik magukat. Ha előtte más miatt már lett elég rajongójuk, követőjük egy, világviszonylatban azért igencsak szűknek számító kör meghallgathatja ugyan a dalaikat, de nem, ettől a valóságban nem lesznek énekesek, plánen nem világhírűek.
2019. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!