Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Velem van a baj?

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok. Srácot írnék, de az komolytalan, a "férfi" meg olyan karót nyelt így leírva, kimondva.

Az ismerőseim jelentős része szereti a "megmondós" zenéket, úgy mint Hősök, Magna Cum Laude, Halott Pénz, Quimby, Kiscsillag és sorolhatnám.

Engem ezeknek a zenéknek a 90%-a konkrétan irritál. Nem azt mondom, hogy igénytelen, vagy hülyeség amiről a szöveg szól, de se nem frappáns, se nem "okos", nekem borzalmasan közhelyesek, főleg a szerelmi témájú dolgok. A maradék 10% csak azért tetszik, mert maga a zene jó, a többinél legfeljebb középszerű.

Nem akarok lenéző lenni, de nekem kicsit olyan érzésem van, mintha ezeket a zenéket azért hallgatnák az emberek, mert nincsenek saját gondolataik, és miközben szól a fülükben akkor lehet bólogatni, hogy "hú milyen igaz", meg "hú én is pont így érzek".

Nekem ez soha életemben nem volt így, még tinikoromban sem. Mindenki rappet hallgatott egy időszakban amikor kijött a "The Marshall Mathers LP" és mindenki rappet tolt itthon, de nekem meg csak a komoly beatek tetszettek benne, meg a brutál basszusok.

Itthon egyedül talán Lovasinak van 1-2 szövege amiért a fenti zenéket hallgatom, de csak mert nagyon kreatív rímeket és képeket hoz össze, már-már költészet néha.

De amikor egy Hősök dal megszólal lent valami szórakozóhelyen és kórusban mindenki énekel, akkor ha szimpi, ha nem, én megvetem az ilyen dolgokat. És nem, nem vagyok karót nyelt, mert én meg akkor ugrálok amikor jön egy olyan kiállás/drop egy zenében, hogy megborít teljesen.

Ti hogy álltok ezzel a dologgal? Esetleg osztjátok a véleményem?



2019. jan. 19. 04:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sem bírom ezeket. Persze vannak kivételek és igazából a stílus mindegy csak fogjon meg de.. szinte az összes ilyentől hánynom kell. :) megkérdezhetem, miket hallgatsz? Aktuális/örök kedvenc?

30/n

2019. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért a Halott Pénzt a maga béka segge alatti színvonalával ne soroljuk már a Quimby, Kiscsillag, es a Magna Cum Laude mellé. Még a célközőnség sem ugyanaz.


A kérdésedre:

Nem, nincs veled baj, bár megérteni nem tudlak. Emgem inkább az irritál, amikor egy zene rohadt "megmondósnak" akar tűnni, de valójában egy kommersz giccs. Amiket írtál, azok közül a Halott Pénz ilyen, a többi nem.

Ha engem kérdezel, én pl ugyanúgy igénylem van, mikor a tartalmat, van mikor a szimpla fülbemászóságot/egyszerűséget a zenékben. Ha sokat hallgattam könnyed mainstream zenéket, vagy buliztam, ahol mondjuk a lehető legdarálósabb istentudja mi ment, akkor igényleg a Genesis hangszeres maszturbációit, és a valamire való dalszövegeket. Ha viszont sok ilyet hallgattam, akkor meg igénylem az úgymond "buta" zenéket, amik nem buták, felreértés ne essék, csak nincs bennük tartalom, nincs bennük az a plusz, szimplán csak zenék, és szórakoztatóak.

Nekem akkor jó, ha megvan ez az egyensúly, ha kibillen, akkor érzem, hogy valami hiányzik. Sosem szerettem mindig csak az egyik végletet választani. Nekem kell a változatosság. Ha neked nem, azzal sincs baj, te ilyen vagy, nem ártasz vele senkinek, nem zavarsz vele senkit, amíg nem kezded el mondjuk láványosan fikázni a számodra irritáló zenét, amit viszont más szeret. Ha nem, akkor ok, de ha igen, akkor mégiscsak van veled baj, bár nem pont az, amiről a kérdés szólt.

Nekem ezek voltak a gondolataim a temával kapcsolatban.

2019. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

"komolyan irritál"

"nekem borzalmasan közhelyesek"

"nem akarok lenéző lenni, de"

"én megvetem az ilyen dolgokat"


Gondolj bele, rengetegen lehetnek akik ugyan ezeket érzik az általad kedvelt zenékről, mégsem fikáznak téged. ;)

2019. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos; kedves elvtárs =D teljes mértékben igazad van. Én magyar rapet nem is hallgatok mert olyan a szövegük, hogy még a barátokköztet se üti meg =D pénz, p--a, ahogy az a "nyócker" filmben is volt =D Eminem meg az angol raperek jók, ők a nehéz életükről, meg arról énekelnek h ne hagyjuk magunkat megalázni. persze a pénzről is kell énekelni, mert az is egy téma, de asszondom, már nem tudnak újat rapelni a magyarok és emiatt futják ugyanazokat a köröket minden alkalommal. Ha röhögni akarsz nézd meg Dancsónak a magyar rap lefikázó videóit, ott igazat mond. Mikor a gyerek a Csucsuról énekel =D meg amikor ő is csinált Hősök paródiát a "szomorú rap" videójával =D szégyen a magyar rap tényleg. Én is ezt hallgatom a környezetmeben h ők mennyire átérzik mert róluk szól. Az a baj, hogy ami a rajongótábor azzá vál az előadó. Mert ha nem keresik a nekik írt munkáját, akkor láthatatlan marad szegény kis világában.

Köszönöm!

2019. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Quimby-t és kiscsillagot szoktam hallgatni, főleg utóbbit, igazából nem is annyira a szöveg miatt, valahogy olyan lazító, nyugtató hatással vannak rám a zenéik. Viszont legalább részben egyetértek veled. Igazából nem szeretem mások véleményét és ízlését lefikázni, nem is ez a célom. Nekem valahogy olyan érzésem van ezekkel a tucatzenékkel kapcsolatban, hogy világmegváltó szövegeket akarnak írni, aztán legtöbb esetben csak egy tini problémáit sikerül kihozni belőle. Viszont az hatalmas pozitívum, hogy a hangzása ezeknek a zenéknek már élvezhető, szóval ha meghallok egy ilyen zenét a rádióban, nem az az első reakcióm, hogy letépem a fülem, akármilyen ostobaság a szövege.
2019. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!