Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan zene ami fura...

Van olyan zene ami fura érzést vált ki belőletek?

Figyelt kérdés
Nekem van 1-2 olyan zene ami az beatje miatt fura érzéseket kelt bennem, illetve különféle helyeken tudom elképzelni magam miattuk (ez furán hangozhat, de máshogy nem tudom megfogalmazni), meg régi emlékekre szoktam miattuk emlékezni, habár még nem is ismertem, és nem is hallottam ezeket a zenéket, amikor ezek az emlékek megtörténtek.

2019. jan. 21. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hangzik furán. Amit leírtál, az gyakorlatilag annyi, hogy egyes zenék erős érzelmi hatással vannak rád, ami nem egy szokatlan dolog, szerintem mindenki tapasztalja, aki nem csak háttérzajként hallgat zenét.

A Boards Of Canada nevű elektronikus zenei duó kimondottan ismeretes arról, hogy a zenéjük egyfajta keserédes nosztalgikus érzést vált ki a hallgatókból, pedig a hallgatóik nagy része nem velük nőtt fel. Rám is ilyen hatással vannak, főleg a Geogaddi című albumuk, ami óriási kedvencem.

A HKE és a Telepath nevű zenészek 2814 név alatt csináltak egy Birth Of A New Day című albumot, aminek az atmoszférája elképesztően be tudja szippantani az embert, és én személy szerint úgy érzem magam tőle, mintha egy teljesen idegen nagyváros tócsás, zsúfolt utcáin járkálnék éjszaka, nézném a fényeket, stb. magányosan, de valahogy jófajta az a magány, amit érzek tőle.

A The Mayan Factor nevű alternatív rockzenekar zenéje meg valami olyan leírhatatlan hatással van rám, amit semmihez nem tudok hasonlítani. Amit az a banda művelt, az az ember velejéig hatol, és nem tudom megfogalmazni, hogy ezt-azt képzelek el tőle, vagy hogy így-úgy érzem magam, csak azt tudom, hogy VALAMIT érzek tőle, és azt NAGYON.

Persze ez csak három példa volt, ezek jutottak először eszembe, de kimondottan szeretem az atmoszferikus, meg emocionális zenéket, szóval viszonylag gyakran tapasztalok ilyesmit.

2019. jan. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura, szerintem ez az, amit művészetnek lehet nevezni.

Számomra az egyik legexpresszívebb album Osi and the Jupitertől az Uthuling Hyl. Olyan érzéseket kelt bennem, mint ha egy északi dombos-hegyes tundra/tagja éghajlatú vidéken sétálnék, és útközben találkoznék erdővel, folyókkal, falvakkal, népekkel...


Egy másik, szintén kedve Kaunantól a Vallåt ( https://www.youtube.com/watch?v=5aKl4NoVwzo ).


Vagy ott van a Danheim ( https://www.youtube.com/watch?v=8tilKaOINmE ), képek nélkül is abszolút átjön, hogy miről van szó. Ugyanígy Nytt Land dalainál ( https://www.youtube.com/watch?v=AcBZplE37mU ).


Ugynaígy Einar Selvik (Wardruna) dalai, mint pl. a Völuspá ( https://www.youtube.com/watch?v=8UPUPDo20nM ), ami amúgy egy 980-1000 körül keletkezett vers, egy szál korhű hangszeren (tagelhárfán) előadva.

2019. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sunn o)))
2019. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat #1 & #2!


@#1 Amikor megláttam, hogy a Boards of Canadát hozod fel az egyik példának, szószerint kirázott a hideg, mivel az egyik szám, amire gondoltam miközben ezt a kérdést feltettem, az a Clouds as Witnesses volt a $uicideboy$-tól (igen szeretem őket, kb csak őket hallgatom), aminek az alapja a Music is Math a Boards of Canadától :D

2019. jan. 21. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Őszintén szólva volt is bennem egy olyan megérzés, hogy az az egyik ilyen dal, amire gondolsz. :D
2019. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3


Sunn O))) - Black One (Full Album)


markobarrows


My 90 year old grandmother says she finds this "quite relaxing".


:D

2019. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!