Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért esett a román zene...

Miért esett a román zene színvonala?

Figyelt kérdés
Dance zenékre gondolok, a románoknak volt egyfajta egyedi stílusa, rengeteg számuk vezette a slágerlistákat, élvezet volt néha odakapcsolni egy-egy román zenecsatornára.

2019. febr. 2. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hú volt az az egy híres szám hogy numa-numa-jéj, azt az egyet ismertem. És a magyarok 99%-a is ezt az egyet ismeri szerintem, aki nem beszéli a nyelvet annak a román zene csak egy vicc.
2019. febr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem esett, mert a padlónál nem lehet lejjebb esni.
2019. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A saját kategóriájában színvonalas zenéket csináltak, nyilván nem a komolyzenékhez mérve,dance club zenékre gondolok, nem hiszem hogy csak az O-zone vált ismertté, Fly Project, Morandi, Alexandra Stan, Inna, Edward Maya, sok nyári slágerük volt. A magyarok közben egy olyan slágert nem tudtak csinálni ami Európában befutott volna ebben az időben.
2019. febr. 3. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Ennek a műfajnak szerves alkotóeleme az igénytelenség, így nem lehet színvonalról beszélni benne.
2019. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 veterán vas ***** válasza:
17%

Mit csinált a mi? :/

Ugyan már ne bohóckodj!

2019. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért is igénytelen? Ezek bulizenék, egyszerű nyári slágerek, de nem igénytelenek. Nem lehet mindig komoly zenéket hallgatni, nekem legalábbis, sokat segít a depressziómon pár 2 bites, de mindenképpen stílusos zene. A lényeg az, hogy a románok egy két éve átvették az amerikai stílust abban pedig gyengék, várható-e, hogy visszatérnek az alapokhoz, vagy már nem? Egyébként lehet, hogy maga a műfaj halott már és nem csak a román ága...
2019. febr. 4. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy esett a színvonala!

Egy ideje rendszeresen hallgatom és imádom a román populáris zenét.

Egész Európában még mindig ők viszik el a pálmát, ha zenéről van szó.

Ott van pl. a Cat Music vagy a Global Records, akik már 10 évvel ezekőtt is olyan minőségű zenei klipeket gyártottak, amit sok külföldi előadó még ma sem tud, csak gyorsan összetákol valamit a semmitmondó dalocskájához,

Nyilván a stílus változott az évek során. A dance globálisan most tényleg nem akkora divat, de pl. INNA a mai napig maga mögé utasít rengeteg angolszász üdvöskét, és szerintem nincs olyan ország a bolygón, ahol ne ismernék a nevét.

Hallgasd meg Elena Gheorghe-t! A karaktere nagyon hasonlít INNAhoz, legalább olyan elképesztően gyönyörű hangja van, de a technikája még talán nála is jobb.

Szerintem a román zene egyáltalán nem veszített a színvonalából, és ez az a szint, amihez a magyarok talán még 15 év múlva sem nőnek fel. Sajnos...

2019. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, de kérdező, szívemből szóltál. Én nem vagyok erdélyi, románul se tudok, meg nem is rajongol értük, de nagyon jó pop zenéjük volt, különösen olyan 2008 környékén. Youtubeon követem a Cat Musicot de a mostani számok sablonosak, és semmi különleges romános hangzás nincs benne. Kérdező, ha szeretnéd, írj privátba, küldhetek zenéket amik nekem tetszenek, meg te is.
2019. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!