Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Billboard 200 lista valós...

A Billboard 200 lista valós információt közöl? Mennyi eladása lehet a #200. helyezetnek?

Figyelt kérdés

Lehet nem ebbe a kagegóriába kéne írnom ezt a kérdést, de nem tudok jobbat...


Szóval a billboard 200 egy olyan hetente frissülő lista ami rangsorolja az albumokat U.S.A-i eladás és streamelés szerint.

Pl. a következő #1. a Backstreet Boys új lemeze lesz 227,000 hagyományos eladással, 234,000 a streamelések átszámításával együtt.


Az első helyezet minden héten 180-230 ezer eladás között van, néhány olyan esetet leszámítva amikor hatalmas hype van, pl. mint egy új Adel albumnál.


Én azt nem értem, hogyha átlagosan az #1. csak ilyen 200,000 eladással rendelkezik, akkor a #200. mennyivel, és miért akkora cucc felkerülni a listára akár 200. helyezetként is?


Én azt gondolom, hogy a #200. olyan 1000 heti eladással rendelkezhet max. mert az nagyon fura lenne, ha a helyezésenként csak néhány száz eladási különbség lenne, főleg úgy hogy az #1. és #2. között is szokott gyakran ilyen 10-20 vagy akár 30 ezres különbség lenni...


Meg azt sem értem, hogy aki egyszer volt #2. 185,000 heti eladással, az hogy lehet második héten már #50., harmadik héten már #150., s hogy tűnhet el teljesen a negyedik hétre.


Nekem ez az egész nem tűnik reálisnak.


2019. febr. 4. 13:44
 1/1 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor amiből a kiadási héten eladnak 185,000 darabot, egy hónappal később heti 1000 darabot sem?
2019. febr. 4. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!