Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a teendő ha megunok egy...

Mi a teendő ha megunok egy számot?

Figyelt kérdés

Nagyon bosszantó érzés, és sajnos túl gyakran fordul elő.

Biztos ismeritek azt az érzést, amikor egy szám az első 10-15 hallgatástól libabőrös leszel, aztán meg szépen lassan múlik ez az élvezet, és ha túl sokáig húzod már-már unni fogod a zenét.


2 hónapja beleszerettem egy zenekarba és már jó pár baromi jó számukkal megesett ez. Hogyan lehet visszahozni egy szám iránti rajongást?



2019. febr. 6. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, vársz pár évet.
2019. febr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez normális jelenség ha túl sokat hallgatod. Megelőzésképp ne hallgasd annyit, ha meg már megtörtént a baj, hanyagold egy darabig. Ha olyan zenét szeretnél amit nem unsz meg, a komolyzenét tudom ajánlani. Azok annyira komplexek, hogy akár évek múlva is felfedezhetsz bennük ezt-azt, ahogy rááll a füled, így mindig meglesz az "újdonság varázsa".
2019. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
keresel új zenét.
2019. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Nem értem!

Ha valami "túl gyakran fordul elő", az annyit jelent, hogy van már elegendő -negatív- tapasztalatod.

Ezek ismeretében, amikor először jelentkezik a "kezd unalmas lenni" érzés, akkor miért szükséges még tovább provokálni?

Mi értelme van eljuttatni magadat a "nagyon bosszantó érzés"-ig?

Netán valami késztetésed van az ilyen érzelmi mazochizmusra? ;)

2019. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a rajongásod többnyire megmarad, csak egyszerűen kell a változatosság, ez természetes. hanyagold ilyenkor pár hétig, hónapig ezeket a zenéket/együtteseket/albumokat, és később térj vissza, meglátod, túlnyomó esetben ugyanolyan jó érzés lesz hallani, mint eleinte. Biztos találkoztál már azzal az érzéssel, hogy meghallottál egy rég elfeledett, kedvelt zenét, és megörültél amikor meghallottad. Nos itt is körülbelül ilyesmire számíthatsz.
2019. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én ilyenkor egy darabig nem hallgatom meg azt a pár számot. később meg így hirtelen rám jön, hogy húú de meghallgatnám :D
2019. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hallgass albumokat, ne egy számot ismételtess 50milliószor, hát persze, hogy úgy hamar megunod...:)
2019. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!