Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kezdjek magammal, ha...

Mit kezdjek magammal, ha abszolút hallásom van, de nincs zenei képzettségem és már a húszas éveim közepén járok?

Figyelt kérdés

Mindig tudtam, hogy nagyon erős a belső hallásom. Gyakran van, hogy hallok egy dallamot, és akármeddig meg tudom őrizni a fejemben, sőt, szinte hallom, olyan élesen vissza tudom játszani. Van itthon egy zongoránk, és már elég régen észrevettem, hogy bármit le tudok játszani azonnal, hallás után. Van pl. olyan zene, amit több mint 10 éve hallottam egy rendezvényen, és csak az előadóját tudom, a címéről fogalmam sincs, de a dallam a mai napig megvan.


Aztán nemrég rátaláltam erre a programra:


[link]


Ad egy hangot, és meg kell tippelni, hogy melyik az. Elkezdtem poénból nyomogatni, és rendre ilyen 100/90 körüli értékeket érek el a kromatikus skálán. Most pl. 100/97-et csináltam. Tisztán hallom, hogy melyik hang melyik, mivel mindegyikről eszembe jut egy dallam, ami azzal a hanggal kezdődik, és már játszottam zongorán. Pl. a D hangról nem tud nem a Karib-tenger kalózai főcímdala eszembe jutni. Vagy a C-ről a boci boci tarka, stb. Mindegyik hanghoz hozzá van rendelve a fejemben valami. Azóta elkezdtem ezt figyelni, és rájöttem, hogy igazából olyanokat is be tudok azonosítani, mint a telefonban az üzenetrögzítő síphangja, vagy a villamos fékhangja, meg ilyenek.


Csak azt nem tudom, mit kezdjek ezzel. Lehet, hogy zenei pályára kellett volna mennem, de senkinek nem tűnt ez fel gyerekkoromban (én se tudtam róla), most meg már késő, nem?


2019. febr. 9. 22:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok zeneművész lenni, csak megtanulni zongorázni. Csak furcsállom, hogy nem érdekelte annyira, nem hiszem, hogy sok ilyen ember van. Egyébként engem az zavar, hogy nem tudok elfelejteni dallamokat. Van olyan, amit 14 éve, még gyerekként hallottam, és még mindig előjön néha a fejemben, pedig fogalmam sincs az előadóról vagy a címéről. Máskor meg rápörgök egy dalra, meghallom, megtetszik, lejátszom párszor otthon, eldúdolom, és utána egy-két hétig ÁLLANDÓAN megy a fejemben, olyan élesen, hogy nem bírok tőle gondolkodni. Legutóbb Armin van Buuren-től a Blah blah blah-val jártam így, nagyon megragadt a fejemben a közepén található zongorás rész.
2019. márc. 6. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!