Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik slágereket...

Szerintetek melyik slágereket fogjuk még hallgatni a 2010-es évekből (2010-2019) pár évtized múlva?

Figyelt kérdés

Vagy melyik előadóra/együttesre fogunk a legszebb emlékekkel visszaemlékezni? Igaz, mivel sokkal több előadó van, mint az előző évtizedekben voltak, nehéz lesz egyet kiemelni.


Fura belegondolni, hogy ma már bárki tudja "zenésznek" nevezni magát, csak azért, mert pár trágár szót, és márkát elmond a szövegeiben.


Várom az előadókat, és a dalokat!



2019. febr. 9. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, le lehet hurrogni, de szerintem ez a bizonyos 2010 egy nagy fordulópont a zene történetében (persze nem lehet konkrét határt meghúzni, hogy ez hol van).

2010 után egyszerűen nem tudsz olyan számot mondani, ami annyira befolyásoló lenne, hogy azt a közvetlen célközönségen kívül bárki is hallgatná majd mondjuk 20 év múlva. Nyilván, a hype vonat be-bepöfögött az ajtónkon (Gangnam Style, Despacito), de ezek is csak olyanok, amik gyakorlatilag ok nélkül lettek felkapva. 2010 előtti időszakból rengeteg sláger van még, amit mindenki ismer.

Ma már minden inkompetens senkinek van zenei létjogosultsága. Ahogyan az emberek igényei idővel szépen lassan leegyszerűsödtek, úgy a zene is. (Konkrétan paródia képpen már csináltam egy "számot" jómagam is, persze olyan szinten amire te gondolsz márkaelmondós dalszöveg alatt.) Kell egy fülbemászó dallam, egy semmitmondó szöveg, és kész. Siker. (nekem ehhez kb. 1 hét kellett, legalább egy jót nevettem a barátaimmal xd)


Sajnos be kell látni, hogy a gond korántsem az előadókkal van. Az emberekkel van, hogy a szó szerinti HULLADÉKRA (trash) van igény.

Igazából én már leszarom, mert sok jó zenekart ismerek (főként magyarokat) akik iszonyatosan jó zenét csinálnak, a barátaim sem hallgatnak szennyet, szóval hálistennek sikerül elkerülnöm azt, hogy elborzadjak (persze azért én is érintkezem ezzel a jelenséggel nap mint nap, az iskola, munkahely, egyéb révén) de legalább így van hova menekülnöm.

2019. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ez az évtized meglehetősen gyenge a könnyűzene történetében, ha nem a leggyengébb. Egyslágeres csodák persze mindig is voltak, és ügyesen "megcsinált" együtteskék, énekesek / pl. ugribugri fiúcsapatok, tinisztárok /. De sokkal jobban lehetett válogatni az igényesebb és a bóvli között. Kamaszkorom óta követem a könnyűzenét, még az olyanokat is szívesen hallgattam ill. hallgatom most is, amik akkor szóltak, mikor még én világon se voltam.

A mostani zenék viszont nekem olyanok, mint a csapvíz: színtelen, szagtalan, íztelen. Érdekesség, eredetiség nemigen van. A régebbi "öregek", tehát a 35-40 feletti előadók még kiadnak jó albumokat, de kevés számomra érdekes újonccal találkozom. Akad, persze, mert nem akarom befeketíteni ezt az évtizedet. Persze lehet, ez már a korommal is jár, mert már elmúltam 40, de akkor is...

Én még bizakodom, hogy változik a tendencia.

2019. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Az utóbbi években hatalmasat fordult a zeneipar, ma már nagyon kevés az olyan zene, amit nem párhónapos slágernek terveznek. Egyik zene jön a másik után, egyik album jön a másik után, megjelenik egy új előadó, eltűnik egy régi, és mindez olyan iramban, hogy nincs ideje egy zenének "kőbe vésnie magát". Mire az emberek megismerik, megszeretik, jön a következő sláger és a régi feledésbe merül. Szóval szerintem ez már inkább olyan lesz, hogy az embereknek személyes kedvencei lesznek egyéni stílustól, ízléstől függően, de azt már nehezen tudom elképzelni, hogy egy egész generáció mondjuk egyként tudjon nosztalgiázni ugyanarra a zenére, vagy ugyanúgy tudjon visszatekinteni egy előadóra. Persze ez majd kiderül néhány évtized múlva.
2019. febr. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, hogy nagyon sok 30 alatti fiatal szereti a régi zenéket, csomó vendéglátó helyen vagy üzletben hallom pl. a Sláger FM-et vagy a Retro Rádiót szólni, és fiatalok dolgoznak ott.

Szoktam olvasgatni a kommenteket a Youtube-on régebbi magyar ill külföldi / persze angol nyelvű / albumok, zeneszámok alatt, és azt tapasztalom a vélemények alapján, hogy sokszor még tizenéveseknek is, bejönnek. Ebből arra következtetek, hogy nemcsak Magyarországon szeretik a régieket és nemcsak a nosztalgiára vágyó 30 feletti korcsoport.

Valahol nem is csodálom...

2019. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!