Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Üdv. Mit gondoltok a Rammstein...

Üdv. Mit gondoltok a Rammstein zenekarról? Állítólag áprilisban fognak kiadni új albumot.

Figyelt kérdés
Szerintem már csak a pénz miatt megy az egész. Tíz éve lassan, hogy utoljára adtak ki korongot. Állítólag más ez a lemez, mint a többi, legalábbis Richard ezt mondtam nem egy interjúban! Ti mit gondoltok?

2019. febr. 14. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Szeretem őket, minőségi metalzenét gyártanak már lassan 30 éve.
2019. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Tetszik, amit csinálnak, egy album kivételével (Rosenrot). Van egy egyéni stílusuk, ami azonnal felismerhető, és nagyon magával tudja ragadni az embert, legalábbis engem biztosan.
2019. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Nekem, meg asszonypajtásnak összesítve meg is van mindegyik stúdióalbumuk. Még tinédzserkoromban, mikor csak a slágereiket ismertem, akkor egy kicsit túl primitívnek, meg macsónak érződött a banda, viszont további ismerkedés útján rájöttem, hogy egy sokkal mélyebb, érdekesebb zenekarról van szó, mint ami az első benyomásom volt róluk. Egy ha nem is tökéletesen konzisztens, de nagyszerű diszkográfiát tudhatnak magukénak (én még az első albumot, meg a Rosenrot-ot is szeretem), a dalaik minőségben az "okés"-tól a "zseniális"-ig terjednek, az esetek többségében utóbbi felé húzva. Ők tipikusan egy olyan banda, akik a nem_zenei témákban is nagyon odateszik magukat: a szövegeik is jók (még ha a jelentésükhöz fel is kell keresnem netes fordításokat), a merchandise-ük meg a videóklipjek is iszonyú igényesek, fantáziadúsak (előbbihez mondjuk hozzá kell tenni, hogy a Rammstein-es bicikli és társaihoz hasonló elszállt merch nekem már kicsit meredek), az élő fellépéseik meg valami eszméletlenek. Már maga az, amit zeneileg művelnek élőben, olyan áll-leesős élményt biztosít, amit számomra eddig csak a Gojira tudott úgy igazán überelni, de még ezen felül ott vannak a fények, pirotechnika, jelmezek, stb., elképesztően teátrális az egész.

A "pénz miatt megy az egész" dolgot nem nagyon van kedvem/türelmem vitatni, mert tipikusan egy olyan kijelentés, amit se igazolni, se cáfolni nem lehet biztosra, és nem is számít, amikor a banda ennyi mindent letett az asztalra és még mindig jól tolja élőben.

Az új lemezt kíváncsian várom. Nem vagyok annyira izgatott, mint pl. mikor a legutóbbi Death Grips album volt kijövőben, mert amikor ennyi idő telik el két album között, akkor szeretem egy kicsit távolságtartóan figyelni a felvezető promót, de messze nem is állok a dologhoz annyira cinikusan, mint pl. az új Tool albumhoz. Nem igazán vannak elvárásaim. Ha nem lesz jó, hát kabumm, szerintem a banda hagyatékát ezen a ponton az már nem tudja lehúzni, ha meg jó lesz (amit az eddigi igényességüket, precizitásukat figyelembe véve azért esélyesebbnek tartok), akkor meg yaay, van még egy jó Rammstein albumunk.

2019. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik kedvenc bandám. Azon ritka előadók közé tartoznak, akik a pörgősebb, kalapálósabb dalokat, és a líraibb cuccokat is képesek jól csinálni ("jól"-ez relatív).

Sokan szidják őket, mert "primitív" zenét csinálnak, vagy hogy elektronikus elemekkel keverik a rockot, sőt, olyanok is akadnak szép számmal, akiknek a német nyelv bántja a fülét.

Viszont én elsősorban költészetként szoktam értelmezni a műveiket, amihez ajándékba adnak egy kis avantgard zenét is. :-) És igazán jó költeményt csak az anyanyelvünkön tudunk írni. Ráadásul ehhez a kicsit sötétebb, elektronikus-kalapálós stílushoz még jobb is, mint az angol. És persze ott a színpadi műsor is.


A zenészek pénzért zenélnek. Ahogy a vízvezetékszerelők is pénzért szerelik a vízvezetéket.

Ők is emberből vannak, nekik is enni kell, jönnek a csekkek, bedöglik a mosógép, új hangszedő kell a gitárba, új lángszórót is venni kéne a koncertre...


Az új album: várni ugyan várom, de nincsenek nagy elvárásaim. Ők a zenészek, nem én, nekik kell megírniuk a dalokat, és én elfogadom a végeredményt, bármilyen is legyen.

2019. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
A német nyelvről jutott eszembe: én konkrétan rühellem és a világ legocsmányabb nyelvének tartom, de a Rammsteint nem tudom elképzelni nélküle, mert megtámogatja ezt a kemény, zakatolós zenét.
2019. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!