Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az a glam metál? Ez abszolú...

Mi az a glam metál? Ez abszolút miért metál?

Figyelt kérdés
Belehallgattam pár ilyenbe, de ennek semmi köze a metálhoz. És miért öltöztek nőnek a pasik?
2019. febr. 24. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én belekóstoltam, de tejfölös szappan íze volt.
2019. febr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A twisted sister nem vészes pl :D de ja elég ratyi mufaj nagyreszz
2019. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek a stílusok/besorolások nagyon tudnak keveredni, itt is igy írnak róla: [link]

Azt mondanám a metál szórakoztatásra irányuló része. Nem lehetsz mindig komoly és mélyérzésű, néha egyszerűnek és hülyének vagy egyszerűen hülyének is kell lenni és lehet ezt úgy is csinálni hogy közben önazonos maradsz. Ilyenek voltak a valamikori rockdiszkók :D és ez a műfaj pl. erre kivállóan alkalmas, hogy őrjöngve ugrálhass egy nagy tőmegben ahol azért nem vagy feltűnő, mert mindenki őrjöngve ugrál, és arról énekel hogy bármilyen elb.szott ez a világ még mindig ott a szex, a pia, a fű, és ha valakinek egyik sem jutott még annak is itt a glam metál, ami ideig-óráig elfeledteti azt a túl sokat gondolkodó részünket akik az idő maradék 98%-ban lenni szoktunk. Aztán meg képzeld el, hogy metálos vagy. Igazán, tényleg nagyon. Komolyan veszed a világot, szigorú elveket követsz, a szavak jelentőséggel bírnak számodra, és a szerelem az is egy olyan dolog amit csak befelé vállalsz fel, ritkán törnek elő nagy érzelmi megnyilvánulások belőled. De ezek a jó nagy érzelmek nem veszik figyelembe, hogy te egy komoly metálos vagy, és néha azon kapod magad hogy szerelmes verseket olvasol vagy szívecskéket rajzolsz a lap szélére. Érzed hogy ez valahol nagyon nyál, nagyon szirupos és akármilyen perverz elképzelés de valahol még élvezed is a dolgot. Na kb. olyan a glam metál, hogy látszólag az abnormalitás határán mozog, de az az igazság, hogy néha az abnormalitás teljesen normális. Mondjuk nyilván tagadni kell ha kérdezik, én se hallgattam soha Poisont, GnR-t, Mötley Crüe-t, na meg a Kiss... azzal a God gave rock and roll-al, na azt se hallgattam állandóan ha ment, nem én soha. Ja és a hangszerelés és néhány átvett stíluselem miatt nevezték metálnak, és az üteme is olyanabb mintsem bármi másféle irányzathoz hasonló. Meg ahogy láthatod a glam-rockból jött. Mi az a glam-rock? Hjajj...

2019. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyesmit mindig az adott kontextusban kell értelmezni.

A glam metál egy régi műfaj, a 70-es, 80-as évek fordulóján alakult ki. Akkoriban a metál kb. egyetlen évtizednyi múltra tekintett vissza, és csak néhány éve lehetett világosan behatárolni, mi az, ami határozottan metál, és mi az, ami határozottan nem az. A heavy metal különböző irányokban való fejlődése szintén csak pár éve indult meg. Summa summárum, jóval kisebb volt a színtér, és sem a szereplők, sem a rajongók nem vették még magukat olyan komolyan. Egy ilyen közegbe még nagyjából belefért a glam metál, egy hibrid műfaj, ami a korabeli heavy metál zenei eszköztárát ötvözte szélesebb körben befogadható elemekkel, tartalmilag pedig a sima kemény rockhoz állt közel. A nyolcvanas évek folyamán aztán elég látványosan eltávolodott a metál törzsfejlődésétől.


A nőies öltözködést a glam rockból vették át. Ott ez eredetileg egy újszerű, meghökkentő művészi eszköz volt (David Bowie). A glam metál idejére részben már divattá vált, részben pedig a zenészek züllöttségét szimbolizálta (akik minden konvenciót lesz.rva habzsolják az életet).

2019. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszadó! Lehet, hogy ratyi volt, a "komoly" metal irányzatokhoz képest, de legalább olyan népszerűvé tette a műfajt (főleg az USA-ban) mint azóta semmi. Bárcsak ilyen ratyi zenék szólnának a rádiókból, mint anno.
2019. márc. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!