Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Min dől el, hogy melyik lesz...

Min dől el, hogy melyik lesz az a kb.3-4 tucat szám, amit a világon mindenhol folyamatosan játszanak a rádiók?

Figyelt kérdés

Minden rádió állandóan azzal házal, hogy náluk a legnagyobb a zenei változatosság. Ehhez képest van, hogy csatornát váltok, és a másikon pont ugyanaz szól. Ha olyan nagy a változatosság, akkor ez hogyan történhet meg mégis? Milyen változatosság? Csak angolszász zene megy a rádióban, jellemzően Amerikából. És csak popzene. Ha tényleg változatos, akkor miért nincs benne mondjuk német rock? Vagy akár magyar rock? Vagy francia rap? Ugyanaz a 30 szám ismétlődik állandóan. És azt se értem, hogy miért pont azok, mert sok közülük kifejezetten gagyi. Most őszintén, ez a szám mitől olyan jó, hogy minden órában lejátssza valamelyik adó?


https://www.youtube.com/watch?v=OWz3rQQaf_Q


Kb. 4 hang a refrénje zongorán. Egyszerű, mint a faék.


Vagy ott van ez, ezt is állandóan hallom:


https://www.youtube.com/watch?v=qke-jOUqSXU



Ezen mi a jó? És honnan jönnek ezek a zenék? És miért pont ezek? Egyáltalán, miért csak mai zenéket játszanak? 2000 előtti zenéket alig hallok, pedig akad jó bőven. És miért csak amerikai/angol számokat?


2019. febr. 25. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nekem az első számtól már hányingerem van.
2019. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kiadók nyomatják a saját szerződött előadóikat. Ha megnézed, melyik kiadónál vannak, csak nagy, globális kiadóknál lévő zenészeket találsz ezek között: Sony, Interscope, Capitol Records, stb...
2019. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van. Üzlet, pénz. Nagy-nagy, sok-sok pénz. Némi összeköttetés. Vagy ha ismersz valakit aki ismer valakit akiről tudsz valamit...
2019. febr. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább örülnél, hogy manapság ezer más alternatíva van zenehallgatásra a rádión kívül.

A rádióban mindig a legkommerszebb zene ment, ez így van, amióta létezik rádió. Mondjuk kb 90 éve...? Nem tudom, hogy lehet ezen még mindig meglepődni.

2019. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem régen még jobb zenék mentek benne. '90-es évek végén, 2000-es évek elején például. Ma már egyre unalmasabbak, egyformábbak a zenék. A második, amit linkeltem pl. szerintem már nem is egészen zene, inkább szavalás ritmusra.
2019. febr. 27. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!