Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a jobb gitár?

Melyik a jobb gitár?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új gitárt venni kb. 100 000 Ft-os árkategóriában. Mivel egy flying V-t szeretnék amióta gitározok az ESP Ltd V-50 és a Jackson JS32T King V között vacilálok. Második gitárom lenne. Fontos szempontok a gyors nyak és a jó, erős pickupok, illetve jó ha 24 bundos. Egy igazi shredmachine-t szeretnék. Lehetőleg minél alacsonyabban lehessenek a húrok a gyors játék miatt. Ezért szeretnék fix húrlábasat. Tapasztalatok a gitárokkal kapcsolatban? Nyilvánvalóan metal-ra kéne.

Melyik gitár a nagyobb "shredder"?



2019. márc. 5. 16:08
 1/8 Mojjo ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a 2 oktávos nyakhoz, akkor szerinted Dean V79:

[link]


Jobb hangszedők, mahagóni test. Az általad nézett gitárok hársfa, meg nyárfa teste nem épp meggyőző, a hangszedők sem világbajnokok. Igaz, ez utóbbit könnyek cserélheted, veszel valami jó DiMarziót, vagy akár BareKnuckle-t, és jó metálbaltát csinálhatsz belőlük.


Az, hogy melyiknek a leggyorsabb a nyaka, melyiken tudsz igazán shreddelni, az igencsak szubjektív. Függ a fogólap rádiusztól, nyakszélességtől- és vastagságtól, nyakprofiktól, bundmérettől, de bizonyos kereteken belül (mert pl nyilván egy bazi vastag, 7,25" rádiuszos, vintage bundos nyak sosem lesz shredder) tök szubjektív, és embere válogatja, neki mi áll kézre, szóval ezt így neten keresztül senki nem tudja megmondani neked.

Egy tippem van: ha megveszed bármelyik gitárt, vidd el egy hangszerészhez beállíttatni ÉS emellé még kerekíttesd le a fogólapszéleket. Ég és föld lesz lekerekítés után.

2019. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nézegettem a Dean gitárokat is, és csak ez az egy bajom volt velük, hogy 22 bundosak. Sajnos 100-110 ezer forintos keret áll csak rendelkezésemre.

[link]

Ez például ránézésre nagyon megtetszett de, mindig is vágytam egy 24 bundos-ra, mivel 22-nél a magas E-t sosem sikerült vibratoval (a nélkül se) megszólaltatnom egészségesen. De még megfontolom. :)

Ugyanis csak érettségi utánra időzítem a vásárlást. Szomorúan tapasztalom, hogy ebben az árkategóriában is nehéz szép flying V-t találni. Például fehéret szerettem volna mikor nézelődni kezdtem de kis hazánkban egy online hangszer üzletben sem találtam. A thomann oldaláról sokkal drágább rendelni mint itthonról? Csak mert itthon ingyenes az esetek 95%-ában.

2019. márc. 5. 23:23
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Hát ez a Dean pont semmivel sem jobb, mint a King V, amit linkeltél. Azért mutattam azt a Dean-t, amelyiket, mert annak mahagóni a teste. A hársfa, de főleg a nyárfa igen kevéssé metál :D Bár azért vannak nagyon jó hársfa metál Ibanezek.

Ezzel együtt is a hangszedőn rengeteg minden múlik, ha azt tudod később cserélni, akkor elég sokat javíthatsz ezeken a gitárokon.


A Thomann oldaláról 298 EUR felett díjmentes a szállítás, szóval annyiba kerül, amennyit ott látsz kiírva. 298 EUR alatt 18 EUR plusz szállítási költséget tesznek rá. Szóval ha 29ö EUR-ért nézel ki valamit, érdemes inkább egy pár eurós apróságot mellédobni :)

2019. márc. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokat számít a test miből van? Hallható a különbség? Miben éltérő? Köszi előre is! :D sajnos ennyi a keretem amit rá szánok. A többi megy ládára és fejre(talán).
2019. márc. 6. 17:53
 5/8 Mojjo ***** válasza:

Na igen, ez a millió dolláros kérdés :D Kérdezz meg erről tíz gitárost és tíz totálisan különböző választ fogsz kapni a "fa befolyásolja a legerősebben a hangot, az határoz meg szinte mindent"-től a "a fának abszolút nulla befolyása van a hangra"-ig bezárólag.


Én azt mondom, hogy a fa ugyan befolyásolja a hangot, de nem az játssza a legfőbb szerepet ebben. A hangszedők, a húrok, a híd stb stb mind-mind nagyban befolyásolják és együtt alakítják ki a gitár hangját. Személy szerint a legfontosabb tényezőnek a hangszedőket tartom, de fontos, hogy minden együtt adja a végeredményt.

2019. márc. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Vegyel cort vx4v-t hasznaltan jobb mint a kettő amit leirtal , hogy miert van alexi laiho espm volt rr bol a legjobb jackson es igy mondom hogy nagyon jo igaz mind rr forma de kenyelmesebb vele ulve jatszani gyakorolni es jobban is nez ki
2019. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem nagyon értettem. Nem tetszik az rr forma ezért olyat nem akarok. Szerintem egyértelmű volt a kérdésben minden. Nem szeretnék cortot venni, főleg nem használtan, próbáltam már cort gitárt és egyáltalán nem tetszett meg(kivéve akusztikus formában). Szubjektív vélemény, hogy jobban néz ki szerinted. (Sztem egyáltalán nem, sőt rondák)
2019. márc. 18. 00:40
 8/8 A kérdező kommentje:

ja és azt lehagytam h mindenképp fix húrlábasat akarok.

De esélyes a jackson lesz a nyerő. Jobban megyőzött.

2019. márc. 18. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!