Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a hibás? Mikor nézek...

Mi a hibás? Mikor nézek youtuben videókat gitárosokról, látom, h nekik sikerül ugyan olyan hangot, elérni a gitárral, mint amilyen az eredeti előadónak, zenének is van. Nekem egy vorson edg 46om van, soundking ak30a erősítő, g1on 200m efektpedálom.

Figyelt kérdés

De nem tudom úgy beállítani, hogy valami hasonló hangot el tudjak érni, mint ami a zenében van ,illetve szinte mindegyik efektnek a hangja ugyan olyan, alig van köztük eltérés.Talán a clean meg a heavy metal között van különbség :D

Akárhogyan állítgatom nem akar változni nagyon :/

Ha pl vennék egy Marshall erősítőt, egy kicsit kb.10ezerért, az efektel jobban müködne talán ?

Mert szerintem elég jó az efekt, az erősítő az nem annyira, de főleg a gitár lehet a rossz...



2019. márc. 27. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Hello!


Minden bántás és fikázás nélkül, de ezek a cuccok elég alsó kategóriás motyók, annak is inkább az alja. Nyilván meg van az oka hogy miért ilyenek vannak, de ezt most ne firtassuk.


Egy 10 ezres erősítővel még ha Marshall is nem lennél beljebb, nem különbözne sokkal a hangzás a mostani erősítődtől.


Hogy hasonló hangot csiholhass, igazából mindhármat le kellene cserélned.


Mivel nem tudom hogy milyen zenéket néztél konkrét típusokat nem tudok ajánlani, de először egy jobb gitárral és erősítővel kezdeném, aztán jöhet az effekt.

2019. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazad van !

Ezeket kezdő cuccnak vettem, és tényleg elég bénák... de azért reménykedtem benne, hogy annyira Rossz csak nem lehet :D

Amúgy régi rock zenéket, Led Zeppelin, Aerosmith, Deep Purple, Guns n roses...

De ezekkel a cuccokkal mindegyik hangszín ugyan olyan. :/

2019. márc. 28. 20:17
 3/9 A kérdező kommentje:

Gitárt milyet ajánlanál ?

Epiphone Les Paul (ha ez akkor ebből melyik modell ?) vagy Fender Squier Bullet Mustang ?

Ezek jók kb. ?

2019. márc. 28. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
HA a célod az adott hangzások elérése, akkor egy modollezős kombót ajánlanék neked (BOSS Katana pl nekem kimondottan tetszik, de ezt is ki kell próbálni, mert valakinek ez,valakinek az.) . Gitárból pedig a Vintage V100-at. Nekem az nagyon tetszik videók, tesztek alapján. De ezt is mindenképp próbálj ki többet és az alapján dönts.
2019. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(utolsó vagyok) És sajnos igen, az ennyire olcsó kategóriás cuccok általában csak szólnak és kész, nincs karakterük stb... nem hogy milliós cuccokhoz amiket vérprofik "használnak" hasonlítson.
2019. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A karakter nagyrészt a hangfal tulajdonsága, aztán jön az erősítő és a gitár hangszín-presence fekvése, majd a hangszedő+elektronika együttműködêse, ami vagy érdemel egy patinásabb előfokot, vagy nem. Ha az lenne a feladatom, hogy DAWban reprodukáljak a hallottak szerint egy gitárhangzást, akkor lineból egy zajzár-kompresszor-EQ-cső-EQ-Sat lenne a megoldás. A kompresszort és az ő beállítását itt most nem kezdeném taglalni. Kell, hogy sokkal elengedettebben játszhass. EQ: ötsávos parametrikus elég kell legyen, már az elsőn alul-felül vágva vagy lejjebb húzva, hogy minél élőbben szóljon. A "cső" egy szabadon választott túltolt csöves előfok szimuláció a kedvenceimből. A második ekvalizer már csak az erősítő karakterét alkotja meg a presence reprodukálásával, és egy-két ismert kiemeléssel-vágással az adott hangszóró főbb kiemeléseit-vágásait is visszaadnám vele, végül egy sima S-görbéjű waveshaper mint szaturáció, nagyon enyhén, hogy az összép tranzisztorosan meghajtottnak hasson.


Persze ha ismert a cucc, és létezik rá jónak mondott ampsim plugin meg cabinet emuláció (hangfal ténylegesen mért impulzusválaszát alkalmazó) plugin, akkor gyorsabban lehet jobb eredményt elérni, főleg ha az effektlánc is ismert.


Ha számítógépes megoldást járható útnak gondolsz, akkor egy Line6 POD Studio 30 ropiért, POD Farmmal eléggé teljes körű megoldás. 100 körül meg már elég jó multikat találsz. Ha inspiratívnak érzed a sokoldalú, élvezetes hangzásokkal gyakorlást, jammelgetést, akkor fenomenális megoldás lehet. Van, amit laptopon állítgathatsz jóval könnyebben, mint a fizikai kezelőfelületén, menthetsz rengeteg presetet így, átrendezheted őket kedvedre, aztán koncerten csak lábbal kiválasztod a megfelelőt (mondjuk sose árt, ha nemigen közelít 20-hoz a valóban használt presetek száma).


Lehet persze 30 körül is kapni kis multieffekteket, megnyírbált tudással, kevésbé korrekt hanggal, de gyakorolni még mindig klasszisokkal állatabb, mint bármi más 30 körül.


Nyilván egy szoftver vagy egy multi sose harap akkorát, mint egy rendesen megépített pedal board. Ha van egy becses analóg pedálod, soha ne add el! Amiket ajánlok, csak költségkímélő alternatívák, nagy produkcióban, stúdióban már nem hozzák a minimumot általában. Viszont csak eladja őket a sokoldalúság és a jóárasság, árukhoz képest pedig meglepően vastagot is tudnak szólni. Érdemes besétálni egy nagyobb hangszerboltba a gitároddal, hogy a keretedbe beférő dolgokat kipróbáld, füllel is összevesd.

2019. márc. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
68%

Összességében 3 probléma van:

- Túl gagyi a cuccod hozzá

- Nem tudod megfelelően beállítani

- Nem tudod megfelelően megszólaltatni a gitárt


Egyesével is túl nagy problémák ahhoz, hogy le lehessen fedni egy ilyen kérdés alatt, hát még együtt.

2019. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A #6 jól mondta. Én például használok egy cort kx5 gitárt. Nem a legjobb, de nekem tetszett, az egyéniségem ez a gityó tükrözi vissza, és imádom. De még ez is kívánja a hangszedő cserét. Legalább egy aktív emg-re. Az is legalább a hídnál. Akkor egy focusrite scarlett solo-t használok. Ez nem a legprofibb stúdió hangkártya, de ez jött ki a költségvetésből. Nem a legjobb elismerem. Kompresszál is egy picit ha jól tudom, de a dinamikát meg tudja őrizni, és nem késik annyit, amennyit észre lehet venni. Bár nálam a "motyó" csak egy booster-ből meg egy erősítőből és egy hangfalból áll. Minél jobban minimalizálsz, annál jobb. Na és a szoftver. Ez az ami meghatározza hogy bikafos lesz a végső hang, és élvezni fogod-e. Szerintem a bias az minden igényt kimerít. És ha a bias fx-be nincs elég kedvedre való motyó, akkor leszedheted a bias amp-et. Ez egy erősítő szimulátor és desinger. Tehát azon felül hogy van benne sok plusz erősítő, még te magad is készíthetsz egyet kedved szerint. Ugyan ez a bias pedal-nál. Csak itt pedálokból van egy rakás, és építhetsz is magadnak.


Nekem ez a motyó vállt be. De ebbe minden meghatározó. Meghatározó a gitár és a hangkártya és a szoftver is. Sokat spóroltam és dolgoztam míg meglett, de meglett. Szerintem neked is jobb lenne egy sokkal jobb gitár és egy hangkártya. Ha ezekkel nem tudod kihozni azokat a hangzásokat amiket akarsz, hát akkor...

2019. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A külföldi gyerekek több pénzből vásárolhatnak profi cuccokat mint a magyar kiskölkök. Ez itt a legnagyobb probléma.
2019. szept. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!