Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitárosok, zenészek,...

Basszusgitárosok, zenészek, technikusok válaszát várom. Mi törtönne, ha egy aktív pickupos bass gitárt megküldöm pantomtáppal?

Figyelt kérdés

Adott egy Yamaha TRB 5 basszusgitár, aktív elektronikával. Történne bármi a gitárral, ha 48Voltot kapna? Szólna utána? Ha az elem lemerülne, pótolná a feszültséget az elektronika számára, vagy kicsinálná a többlet áram?

Nem szándékozom megtenni, de a kiváncsiság hajt, hogy mégis mit tenne...

Egyébként egy régebbi keverőn mind a 16 csatornán folyamatosan aktív volt a fantomtáp, így üzemelt rajta minden hangszer, mikrofon és az adott bass gitár is, de akkor még nagyon amatőr voltam, nem is foglalkoztam az ilyen egyéb dolgokkal.



2019. ápr. 4. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne jó, már csak azért sem, mert a gitárodon Jack aljzat van.


Ami a régi keverődet illeti, a fantom táp csak az XLR csatikra van, szóval ha Jack-et dugtál bele azon nem ment.


Ami a mikrofonokat illeti mintha rémlene hogy olvastam olyasmit hogy bizonyos mikrofonok lekezelik ha kap fantom tápot és nem lesz velük gond, de ezt csak zárójeles apróbetűsként mondom, mert csak tényleg halványan rémlik valami ilyesmi.

2019. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a régi keverő csoportkábellel ment, ami az XLR-eket vette igénybe, a csopi kábel végén pedig ismételten XLR-be ment a jel. Így mondhatni, hogy akkoriban garantáltan megkapta a 48V-ot az összes hangszer, ha akarta, ha nem.
2019. ápr. 4. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:
De a basszgitárba nem az XLRt dugtad.. Az jacken keresztül nem kapott semilyen fantomtápot.
2019. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az az XLR-jack kábel, ami a stage boxot a gitárral köti össze, az piszkosul tovább viszi azt a 48voltot...
2019. ápr. 8. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Piszkosul nem. :D De ha nem fogadod el a válaszunkat, miért kérdezel?:)

Egy mono jack csatlakozónál a jelágon nem fog semilyen fantomtápot küldeni, ebben biztos lehetsz.

Ha valami olyan sztereo jack kábelt használtál ami direkt úgy van megcsinálva hogy azon is küldje, olyan létezik, de itt most egy normál gitár bekötésről beszéltünk, tehát feltételezem nem olyat használtál.

2019. ápr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szimmetrikus kábel van bekötve, az XLR földelése és negatív a jack testjéhez van kötve, a pozitív pedig a jack csúcsához megy.
2019. ápr. 10. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!