Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kotta kérdések?

Kotta kérdések?

Figyelt kérdés

[link]


Tudomáson szerint a "b" jelecske a külömböző hangokat egy fél hangal mélyebre teszi


A képen amit lineltem 3 ilyen "b" jelecske is található. Ez mire utal? Mi a külömbség abban ha csak egy van vagy több? És ha ott van az a jelecske akkor az az egész oktávra hatással van vagy csak az első hangra?


Másik kérdésem meg hogy mi a külömbség az üres és nem üres pötty között?


És az a 45-ös szám bal fölül mire utal?


Köszönöm



2019. ápr. 14. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A "3 ilyen "b" jelecske" az előjegyzés, ami azt jelenti, hogy a darab további részében minden megjelölt hangot fél hanggal mélyebben kell játszani, ebben az esetben az összes C, D és G helyett Cesz, Desz és Gesz hangokat (és nem csak az adott oktávban lévőket). Valaki zeneelméletben jártasabb azért ezt még kijavíthatná/pontosíthatná, mert rég foglalkoztam ilyesmivel.
2019. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a #1 mondta, csak épp B, Esz, Asz az említett hangok nevei.
2019. ápr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A b/#-ek száma a sor elején (előjegyzés), a mű adott szakaszának az alaphangnemét határozzák meg.
2019. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szár nélküli üres poötty hossza 4 negyed, a szárral rendelkező az 2 negyed, a szárral rendrlkező teli az 1 negyed hosszú hang. Utána jönnek a zászlók/gerendák. Mindegyik 2-vel osztja a negyedet, szóval a felső sorban tizenhatodok vannak. A pötty mögött néha pont van, az 50%-al növeli a hang hosszát, 2 pint 50+25%-al, 3 pont 50+25+12,5%-al, és így tovább.


A 45-ös azt jelenti, hogy ez a 45. Ütem.

2019. ápr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

az előttem válaszolók nagyjából mondták csak el a dolgokat, úgyhogy megpróbálom összefoglalni.

1. a 'b' vagy leszállítójel, ha az ütemjelzés előtt van, minden egyes hangra kihat, ha csak egy bizonyos hang előtt van, akkor csak arra. ha az ütemjelzés előtt van, mint itt is, az azt jelenti, hogy amelyik hang vonalán van, azok a hangok le vannak szállítva fél hanggal lejjebb. minden egyes oktávra vonatkozik, tehát egyszer írják ki, de mindegyikre hat. csak akkor nem kell figyelembe venni, ha ott van a hang előtt a feloldójel.

2. a szár nélküli üres fej 4 negyedet ér, a szárral rendelkező üres fej 2 felet, a szárral rendelkező befestett pötty 1 negyedet, aztán zászlók/gerendák jönnek, de ezt az előttem válaszolók egyike elmagyarázta.

3. a számok a sorok elején azért vannak, hogy ha kísérettel/zenekarral/más hangszerrel játszol, akkor könnyebben meg tudjátok találni az ütemet, ahonnan újrakezditek.

remélem tudtam segíteni :)

2019. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!