Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki a legsokoldalúbb rapper...

Ki a legsokoldalúbb rapper jelenleg?

Figyelt kérdés
Aki hangzásban/stílusban a leguniverzálisabb. Én ismerek egyet, Bonest, ha valaki tud nála sokoldalúbbat azt várom :D

2019. ápr. 29. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 Kanye-ban az az érdekes, hogy bár kétségkívül egy sokoldalú zenész, én valahogy mindig úgy voltam vele, hogy ő elsősorban producer, és csak másodsorban rapper. Nem csak azért, mert konkrétan producerként kezdte, és csak aztán kezdett rappelni, hanem azért is, mert szerintem mindenki inkább hangzásokat, meg dal-/album-felépítéseket, sample-ök, meg feature-ök felhasználását, meg ilyesmiket jegyez meg Kanye projektek kapcsán, nem pedig azt, hogy milyen emlékezetes verzét nyomott le, milyen technikás rímképe, vagy mennyire ütős flow-ja volt neki. Ez persze nem kritika, sőt, a MBDTF az egyik kedvenc albumom, de valahogy alig jut eszembe, mikor hip-hop a téma, sokkal inkább művészibb popzene kapcsán szoktam emlegetni.

A "formabontás netovábbja" amúgy egy kicsit erős kifejezés a Yeezus-re. Hallgass bele azokba, amiket fentebb linkeltem. Amikor a Yeezus kijött, a kísérletező/indusztriális hip-hop-fanok meg is vádolták Kanye-t, hogy koppintotta a Death Grips-t, a Dälek-et, meg az ilyesmi előadókat. Én ezzel személy szerint nem értek egyet, szerintem a Yeezus egy totál egyedi album ezen a stíluson belül, de az tény, hogy távolról sem az első, vagy a legjobb. Ettől függetlenül persze egy jó album és hálásak lehetünk, amiért képes volt egy ilyen hangzást bedobni a mainstream-be.

2019. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Tudom, hogy vicces, nehezen komolyan vehető, de én akkor is ide írom: Wiz Khalifa :D

Sokféle hangzást tud hozni, éneklést sem veti meg, ha épp van kedve hozzá akkor nagyon jól tud rappelni, dalszövegeket gyakran nem gondolja túl, de van egy két szám ahol repkednek a többszótagos rímek a metafórákkal nameg van sok -stíluson belül- kiváló klubzenéje

Illetve ha már sokoldalúság, Logic is megérdemel egy két szót, több műfajban is adott ki albumot/mixtapet, az már más kérdés hogy az adott műfajon belül mekkora értékkel bír az adott lemez

2019. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!