Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a Samson Media...

Szerintetek a Samson Media One M50 stúdió monitor megéri az árát?

Figyelt kérdés

AB osztályú erősítővel felszerelve, amely 80 W teljesítményt biztosít. 5,25 ''átmérőjű myélnyomó és 3/4'' magassugárzó mindkét hangládában. Frekvenciaválasz 50 Hz - 20 kHz, SNR-érték 83 dB. A hátoldalon található: RCA és 3,5 mm TRS bemenetek, külső mélysugárzó kimenet és 3,5 mm TRS fejhallgató csatlakozó. Két darab ára, tartozék kábelek. Szín: fekete.

Mindez csupán 36900 Ft.

Ebben a kategóriában csak 3" -os hangszórók vannak. persze 40K körül már van egy pár márkásabb is, de azok is csak 4" átmérőjű hangszóróktól indulnak és az induló frekvenciájuk is magasabb.

Nem túl erősek a cuccaim, egy Behringer UMC 204HD interfész egy AT2020 mikrofonnal vagyok, az egész százezer alatt van állványostól, mindenestől, nem akarok túl sokat rákölteni, vagy vegyek M-audiót kis hangszóróval?

Tudom egy KRK rokit az príma, vagy egy Mackie, de az több, mint a duplája, szerintem nemigen éri az meg nekem.



2019. máj. 3. 04:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha énekre kell akkor teljesen jó, bár ha nagyon-nagyon mély hangod van, a legaljánál gond lehet, mert van aki le tud menni 50 Hz alá. De általában nem lesz gond. Ha hangszerre kellene akkor attól függ milyen hangszer. Gitár, hegedű, szintetizátor nem lesz gond. Basszusgitárhoz és nagybőgőhöz már nem ajánlom.
2019. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gitárokhoz, (hat, meg 12 húros akusztikus és elektromos), meg szintetizátorhoz használnám, most sima hangfallal monitorozok, de elég vacakkal.

Esetleg nem tudsz valamilyen jobb aktív hangfalról, amik frekvenciái elég lineárisak, hogy monitorozásra is alkalmasak lennének és ilyen áron jó hangminőséget adnának, amik nem kompenzáltak?

2019. máj. 3. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában nem találtam ennél jobbat. 55 ezernél kezdődik az a szint ami 50 Hz alá megy. Nem tudom, hogy a 12 húros gitárnál mi az alsó határ, de ha nem mész alá, akkor jó választás ez.
2019. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a 12 húros alaphúrjai hasonlók a 6 húroséhoz, csak magas hangú húrok vannak mellettük, kissé a citerához hasonlóan.

Én is ezt láttam ár/érték arányban eddig a legjobbnak.

Köszönöm a válaszod.

2019. máj. 3. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!