Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlatok...

Milyen gitárt ajánlatok kezdésnek?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni megtanulni gitározni, de nem tudom milyen gitárt lenne érdemes venni.

Ami azért nem olyan rossz, és jó hangzása van, de nem is egetrengetően drága.

( Nyílván az rá ér később is. )



2019. máj. 17. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt elmondja

[link]

2019. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:

@1: Ennyi irdatlan nagy marhaságot összehordani egy videóban nem kis teljesítmény. Mondjuk ja, a gitáregyetemes fickó csinálta a videót, az meg egy híresen pocsék gitároktatós oldal volt. Ha lesz kis időm (ma egyáltalán nem biztos) összeszedek egy csokorra valót abból, hogy mi is volt totál fals az elmondottakból.


@Kérdező: Mennyi pénzt szánsz rá? Milyen stílusban szeretnél zenélni? Kik azok a gitárosok, akik motiválnak téged?

2019. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Válaszolónak. Már elég sok ideje elakarok kezdeni gitározni, olyan 4-5 éve biztosan, csak eddig nem tudtam megvenni magamnak. Mert 13 évesen nem lehet diákmunkára menni, 18 évesen meg már igen.

Van egy banda, akik eléggé motiválnak. És olyan örömmel nézem, ahogy gitároznak.

És először klasszikus gitáron gondolkodom, aztán majd később az elektromos gitáron.

Pénzileg max 60-70k az amit egyelőre kezdésnek költenék. Így esetleg te tudsz valamit tanácsolni?

2019. máj. 18. 23:57
 4/5 Mojjo ***** válasza:

@3: Ha elektromos a cél, klasszikust semmiképp nem ajánlok. Kezdj fémhúros akusztikuson. A klasszikus az a gitár, ami a létez legtávolabb áll az elektromostól, minden téren, jóval szélesebb nyak, jóval nagyobb húrtávok, tökmás vastagságú és érzetű húrok. A fémhúros akusztikusok pedig szinte teljesen megegyeznek az elektromosakkal ilyen téren.


Ennyi pénzért Cort Earth 70, vagy Fender CD60S (szigorúan az S végű!), azaz valami tömör fenyő fedlapos akusztikus, ami megéri.

2019. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 :. Időközben reggel vissza olvastam, és klasszikus helyett, akusztikust akartam írni. Hh, mindegy. Köszönöm a tanácsot, és a választ:))
2019. máj. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!