Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell akkordokból (Pl....

VegasBoy kérdése:

Hogyan kell akkordokból (Pl. :C-moll-ból) zenélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül 1 éve vettem egy szintetizátort, ez idő alatt autodidakta módon megtanultam kottából és hallásból játszani, nagyjából a zeneelmélet is megy. Sokszor hallom zenészektől, hogy "Ezt a nótát C-moll-ból, F-dúr-ból vagy stb.-ből játszom". A kérdésem az lenne, hogy pontosan ez mit is jelent? Hogy tudom megtanulni, hogy egy C-mollos nótában milyen akkordok vannak? Szeretnék beiratkozni szolfézs oktatásra viszont egyetem mellet lehetséges, hogy nem lenne rá időm, ezért szerettem volna feltenni ezt a kérdést, hátha Ti tudtok segíteni nekem.


Előre is köszönöm!



2019. máj. 31. 19:24
 1/3 anonim válasza:
43%
Alap zeneelmélet.
2019. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen mint az elsö válaszoló is irta zene elméleti alap,

illetve a skálák ismerete és kigyakorlása mindenek az alapja!

Tehát kérdésednél maradva, C-mollba van az adott zeneszám akkor alap hogy tudja valaki a Cm skálát! Ugyan igy az F durt és a többit legalább az egész hangokat durba és mollba! Amig ez nem megy addig bajos lesz a megfelelö akkordokat meg keresni és lefogni !

2019. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kesztler Lőrinc: Összhangzattan

Elég rágós, de a válasz benne lesz.

2019. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!