Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Puzsér Róbert miért szól le...

Puzsér Róbert miért szól le ismert zenéket, ha teljesen köznapiakat hallgat?

Figyelt kérdés

Szóval megnéztem, mik a legjobb zenék Puzsér szerint, és lehet, hogy le vagyok maradva, én ezt csak most olvastam el. Hát szerintem ezek ugyanolyan populáris zenék, és ráadásul többsége a legismertebb mainstream zenék közül való. Ráadásul csak amerikai meg angol van rajta (kivéve az elsőt). De ilyenek, hogy Michael Jackson, R.E.M., Gorillaz? Jók ezek, de szerintem alig különböznek azoktól, akiket meg szidott.


Legjobbak:


[link]


Legrosszabbak:


https://www.youtube.com/watch?v=td0bEyka8kU


[link]


És ahogy látom, az 50-es lista alatt más is meg van lepődve.


2019. jún. 3. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem Puzsér véleménye (úgy bármiről) nem olyasvalami, amin akár egy pillanatig is megéri elgondolkodni.

De ha az ő személyétől eltekintünk... Elég széles azért a populáris, könnyen befogadható spektrum, olyannyira, hogy a legtöbb ember egész életére jutó zenei felfedezései megmaradnak annak keretei közt. Teljesen valid, hogy valakinek azon belül vannak preferenciái. Velem is van, hogy két papíron hasonló előadóról extrém különböző véleménnyel vagyok. Miért ne lehetne ilyen? Van, hogy ugyanaz a dolog egy esetben működik, másban nem.

Ennél egy jogosabb aggály, ha úgy gondolod, hogy egész egyszerűen nincs meg Puzsérnak a kellő háttere ahhoz, hogy az ilyen univerzálisabbnak szánt listáit komolyan lehessen venni, de ez már inkább egy "miért egysíkú XY-nak az ízlése?" kérdés, nem pedig "miért szereti XY [ezt], ha utálja [azt]?".

2019. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem tűnik úgy, hogy ért hozzá. Amúgy nekem tök oké, ha valaki mainstreamet hallgat, meg hát én is azt hallgatok többnyire (tudom, egyesek marha undergroundnak tartják a Radioheadet meg nem tudom, de hát egy világ kedveli őket). Csak azt gondoltam, hogy ha Puzsér ilyesmikért kritizál másokat, hogy pozőr meg túlságosan biztonsági játékosok (például Billy Joelt abban a Sznobjektívban), akkor vártam volna, hogy valami tényleg extra érdekes listát rak össze, vagy hogy ismer olyan zenéket is, akik nem angolul énekelnek.
2019. jún. 3. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy zene attól még képviselhet valami művészi értéket, hogy populáris. Puzsér leginkább az egyedi tartalmat, a szakmai igényességet és a hiteles előadásmódot vizsgálja egy produkcióban.
2019. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oké, de ezekre is simán lehetne mindenféle olyan jellegű kritikát találni, amiket ő talált a rosszakra. Szerintem tök igaza van az első kommentelőnek a lista alatt.
2019. jún. 7. 19:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Példádul a hitelesség tekintetében: a Metallicát felsorolt, hát ha megkérsz egy metalheadet, hogy mondjon egy bandát, ami igénytelenül stílust váltott, az első, amit mondani fognak, az ez. Én nem vagyok metalhead, de ez megfigyelhető.
2019. jún. 7. 19:18
 6/7 A kérdező kommentje:

"Egy zene attól még képviselhet valami művészi értéket, hogy populáris. "


Ez amúgy igaz.

2019. jún. 7. 19:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Most komolyan, egy Lanny Krevitz mitől jobb egy Billy Joelnél?
2019. jún. 7. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!