Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen beállítások mellett...

Milyen beállítások mellett lehet single coillal metal hangzást elérni?

Figyelt kérdés

Több zenekarnál láttam már, akik metalt játszanak, h amikor single coil hangszedős gitárokat használnak, akkor is kb ugyanolyan hangja van, mint a lemezen, vagy mint amikor humbuckeres gitárt használnak.


Valaki meg tudná mondani, h hogyan lehet ezt a hangzást létrehozni single coillal.



2019. jún. 8. 08:28
1 2
 1/13 Mojjo ***** válasza:
67%

Pont ugyanúgy, mint humbuckerrel.

Illetve, ha nagyon zajos, és zavar, akkor általában a 3 single coilos gitároknál a kettes és négyes, 2 single coilosoknál meg a középső pozícióban tudsz elérni kevesebb zajt.

2019. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Megfelelő torzítóval.
2019. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Vagy úgy, ahogy a kedves mojjo kollega mondja, hogy 2 hangszedőt sorosan kapcsolsz, vagy pedig beleteszel a single coil helyére egy mini humbi-t. Bár az egyik ismerősömnek fendere van. És azzal is ugyan olyan jól metálkodik mint a humbis ibanezzel.
2019. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Waff ***** válasza:
49%
Azok NEM single coilok, hanem mini humbuckerek.
2019. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
75%
@4: Vagy nem.
2019. jún. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Mini humbucker? Amikor 10 éve a gitáromat megvettem még sibglebucker-nek nevezték. Amúgy egy single-coil is tud nagyon erősen szólni, csak a pedálsortól és az erősítőtől függ.
2019. jún. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Amúgy egy single-coil is tud nagyon erősen szólni, csak a pedálsortól és az erősítőtől függ."


Igen ilyesmire gondoltam. Amiket én láttam, azok biztos single coilok voltak. Nem duplasoros mini cucc. Bár azt hiszem, hogy nem erősítőket meg pedálokat használtak, hanem vmi szimulátort, (vagy nemtudom hogy nevezik) de gondolom ez mondjuk nem sokat számít.


Nekem Pod hd500- am van, azon fogok majd kísérletezni. Régebben próbáltam ilyet, mondjuk akkor nem túl sok sikerrel, meg a hangszedő is szrabb volt.

2019. jún. 9. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Metál zenekart single coillal nem látsz szinte soha.
2019. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Waff ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont. Ránézésre egy mini humbucker kiköpött single coil, ne tévesszen meg. Egyedül a hangzásra hagyatkozhatsz, de metál zenekaroknál szinte kizárt a single coil. Pl itt egy videó 1990-ből...figyeld meg Szekeres Tamás sztratóját....: [link]


Vagy Gamsz Árpi Malmsteen signature-sztratóját...: [link]


Ezek mind mini-humbik.

2019. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Én kísérletezgettem ilyesmivel korábban egy olcsóbb Hochner stratón.

Meg bírtam oldani, de ahhoz egy jó modellező multieffektet használtam (Line6 X3 Live) és azon belül az equalizer beállításoknál.

Igaz, a hangzás nem volt teljesen olyan mint egy izmos humbuckeré, de mondjuk a Metallicás, Megadethes zúzást kihoztam belőle. No meg ezt élő fellépésnél nem próbáltam még és nem is tenném színpadra.


Ahogy az előttem szólók mondták az bizony mini humbucker.

2019. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!