Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a dobfelszerelés jó lenne...

Ez a dobfelszerelés jó lenne kezdésnek?

Figyelt kérdés

[link]


Néhány helyen azt olvastam, hogy rossz a hangja (itt van róla egy videó, ez alatt is írták: https://www.youtube.com/watch?v=wLEy_t6LiCI)


Az, hogy rossz a hangja az miben mutatkozik meg, és mivel lehetne fejleszteni?

+Még szeretném majd bővíteni egy Ride-al, mégegy Crash-al, egy Splash-el és egy China cintányérral is.



2019. jún. 9. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Röviden: SEMMIKÉPP NE VEDD MEG!

Hosszabban:

A jó hangzás természetesen egyéni ízlés kérdése, de a tapasztalat szerint ezek a dobok gyakorlatilag nem alkalmasak a zenélésre. Ezt így nem lehet azonnal kifejteni, de minden gyakorlott dobos tudja, miről beszélek. Az ilyen szintű dobokon egyszerűen nem fog szívesen játszani a kezdő.

Ami viszont objektív észrevétel: a mechanika lényegében kuka. Az a lábcinállvány (és a megfelelő lábdobpedál) "pillanatok" alatt szét fog esni, gyengék, sz4rok a menetek, annyira gyenge az anyag, hogy illeg-billeg, vetemedik. A tam-felfüggesztés, és úgy egyébként az összes fém alkatrész annyira gyenge, hogy hamar tönkre fog menni.

Kb. mint a teszkós kerékpárok, ipari hulladék.

A tányérokról is egy mondat. (Ez volt az...)

A viccet félretéve, ezek a tányérok csak a kép kedvéért vannak ott, SEMENNYIRE sem használhatók.

30 éve dobolok, anno végigjártam ezt a létrát, és ez alapján semmiképp nem javaslom ezt.


Sokkal inkább jobb minőségű használt szerkót vennék (veszek is a mai napig). Ehhez ajánlom a dobbolt.com oldalt, továbbá egy sokunk által korrektnek tartott személyt, Varga Tamást, a Dobolda vezetőjét. Ő sok érdemes kezdő cuccot tart, és a szakmában jól ismerjük, nem átverős, rendes tag:

[link]


Egyébként érdemes egy tapasztalt, aktívan muzsikáló dobos ismerőst előkeríteni.

2019. jún. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


[link]


Esetleg ez? De nagyobb rá az esély, hogy inkább használtan veszek.

2019. jún. 9. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy lehelettel jobb, de hasonlóan az alsó kategória még.

Általában az "ajándék", cuccal együtt adott cinek nem minősülnek cintányérnak, az ne legyen szempont.

Keressétek fel az említett Tamást a termében, ennyiért már biztosan össze tud valami érdemes cuccot rakni!


Kérdés: gyereknek lesz a dob? Mert ha kisméretű a jelölt, akkor mindenképp érdemes 22-es lábdob helyett 20-ast venni, vagy akár 18-ast, mert nem fogja felérni a tamokat.

És kezdetnek (akár évekig) elég a lábcin + 1 kísérő + 1 beütő készlet. A Stagg pl. elég olcsó, és már jó. Én magam is használok a 100-200 ezres komoly tányérok között Stagg-eket is.

Aztán a pedálokkal sem érdemes lemenni egy szint alá, zörögnek, lötyögnek, a játékérzet nem jön meg. Ezek a vékony lábcinállványok és lábgépek csak arra jók, hogy bosszankodjon az ember, és ne legyen kedve leülni a szerkóhoz.

2019. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem lenne a dob, 16 éves vagyok, most szeptemberben fogom elkezdeni zeneiskolában az ütő tanszakot.
2019. jún. 9. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!