Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol van olyan oldal, ahol...

Hol van olyan oldal, ahol gitár tab-ok vannak fent, de nem számozásokkal, hanem pöttyökkel jelöli, hogy hol kell lefogni a húrokat?

Figyelt kérdés
Egyébként valaki elmagyarázza nekem, hogy a számozások mit jelentenek? Azt, hogy melyik ujjal kell lefogni, vagy ez egy nagy hülyeség? Mert láttam olyat is, hogy 8-as volt oda írva, de hát nincs 8 ujjunk. :)
2010. júl. 8. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


A szmáok meg azt jelölik balról jobbra, hogy a legmélyebb húrtól a legmagasabbik mely bundon kell lefogni a húrokat. Pl. C-dúr: x32010 ez esetben azt jelenti, hogy a legmélyebb húrt hagyjuk, se le nem fogjuk, se nem pengetjük, a A-húrt a 3. bundnál fogjuk, a D-húrt a 2. bundnál fogjuk le, a G-húrt pengetjük, de nem fogjuk le, a H-húrt az első érintőnél fogjuk le, a legvékonyabb húrt pedig szintén fogás nélkül pengetjük.


Megvan a maga szabálya, hogy mely ujakkal kellene, de ez igazából rengeteg midnen befolyásolhatja; milyen akkordot követ (mert néha könnyebb ilyenkor máshogy fogni), vagy hogy mekkora a kezed. Neked kell kitapasztalnod, hogyan jó. De pl. a példának felhozott akkrodnál a gyűrűs, a középső és a mutató ujj használandó legtöbbször. Ezeknek máshol utánanézhetsz.

2010. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen érthetően elmagyaráztad nekem!
2010. júl. 8. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!