Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy hangoljam be a gitárom?

Hogy hangoljam be a gitárom?

Figyelt kérdés

Van hangológépem, ami az 5ös húrt 3asnak mutatja ha be akarom hangolni. Nyilván azért, mert nagyon eltekertem a hangolókulcsait, de hogy tegyem jóvá, ha alig enged húzni vagy engedni rajta? Egyáltalán megoldódik azzal, ha nagyon tekerek rajta valamelyik irányba? Mert próbáltam, elég nagyokat fordítottam rajta, de nem írta ki semelyik másik húr nevét.

Kezdő vagyok, de annyit azert tudok h melyik hanyadik húr, szval nem azzal van a baj, hogy rosszul mondanám.



2019. jún. 15. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy alig enged enged húzni vagy engedni? Tekerj többet rajta, mondjuk egy kis állítás után is változni kéne a hangjának, hacsak nem lötyög a húr a lazaságtól. Magas hangoknál, pl. e-nél szinte pattanásig kell feszíteni.
2019. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Dobd ki vagy vidd vissza a hangológépet!

Te húroztad fel a gitárt?

Az első, legfelső, legvastagabb húrt tekergesd addig, még nem egyezik az E hanggal, ezt simán megtalálod youtube videók bármelyikében.

Aztán ezt a húrt lefogod az 5. bundon, ezt a hangot kell beállítani a következő húron mikor üresen pengeted, aztán ezt is lefogod az 5.-nél, és jön a 3. húr, ugyanígy a 4. húrt is behangolod, de utána ezt a húrt (ez a kivétel húr) a 4. bundon pengeted és ahhoz hangolod az 5. húrt, aztán ezt megint az 5. bundnál fogod le és ahhoz állítod a legalsót. Ha mindez megvan kezded mégegyszer mert mèg nem elég pontos. Aztán ezt minden gitározás előtt megcsinálod. És aztán rájössz, hogy a hangológép pénzkidobás.

2019. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Azért egy kezdőtől nem kell elvárni, hogy hallás után hangoljon. Kicsit részletesebben is kifejthetted volna, de ebből a kevés infóból úgy tűnik, mintha szarul lenne felhúrozva.
2019. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Miért mi a fiszmoll után hangoljon?! Akkordot melyik gép fogja majd le helyette? (Bocsánat, elnézést...)
2019. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mojjo ***** válasza:
72%

@4: semmi köze a kettőnek egymáshoz, ezt gondolom, vágod.


@kérdező: nekem is úgy tűnik, hogy rosszul van felhúrozva a gitár

2019. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem vágom. Honnan veszi majd észre hogy elhangolódott a gitár? Miért ne lenne köze a hallásnak a gitározáshoz? Hogyan fejleszti a hallást egy olyan eszköz, ami hangokhoz hangol egyenként húrokat és nem a húrok egymás utáni hangjaihoz képest?
2019. jún. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
És ha egyből hallásból hangol, akkor honnan kéne tudnia, hogyan szól jól hangolva? :) Majd eldönti, hogy hobbi szinten mennyire akar belemenni ebbe. Akkor is, először hallásra behangol, majd géppel ellenőrzi. Párszáz alkalom után menni is fog. Ugyanez az akkordoknál, ha eleget játssza őket, tudni fogja hogyan szólnak, és észreveszi ha el van hangolódva a gitár. Persze ehhez az kell, hogy legelőször JÓL be legyen hangolva.
2019. jún. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Mojjo ***** válasza:
@6: Az akkordlefogásnak a hangoláshoz...
2019. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem is a lefogásra írtam, hanem, hogy ha ennyi sem megy fülre, hogy egy hangot egy másikhoz állítson, hogyan hallja majd ki, ha egy húr félrehangolódott, amikor egy akkordot fog?

Nem mondtam, hogy nem lehet ellenőrizni, bár ahhoz sem kell hangológép csak telefon.

2019. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mojjo ***** válasza:

@9: Az emberek döntő többsége fülének szüksége van tréningre. Meg kell szoknia, melyik húr, melyik hang hogyan hangzik. Ki kell alakulnia a hallásnak. Ha eleinte hangológéppel (vagy telefonos hangolóappal) hangol valaki, lehetőséget ad magának erre. Ellenben ha elkezd fülre hangolni, jó eséllyel nem lesz tökéletes, valami valahol legalább valamennyire félre fog csúszni, így a fül nem fogja megtanulni helyesen a pontos hangokat.

A "meghalljuk, hogy elhangolódott egy húr" szempontjából a lehető legrosszabb, amit javasolsz.

2019. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!