Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metalheadek! Melyik a kedvenc...

Metalheadek! Melyik a kedvenc metal alműfajotok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Pirate metal - ugye Running Wild a gyerekkorom :D


És ugye Glam metal - mivel nem vagyok full metál arc, hanem mindenevő, de ez számomra a fogyaszthatóbb kategória, Motley Crue pl...

2019. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a progresszív metált szoktam mondani, viszont ezt egy kicsit módosítanám, ha lehet a közelfogadottak helyett saját besorolásokkal élni... Kicsit konzervatív vagyok a "progresszív" szó jelentését illetően: szerintem a technikai komplexitás önmagában távolról sem ér annyit, mint a koncepcionális, így többre értékelem a játékát Adam Jones-nak (akinek valszeg több szoba van a lakásában, mint ahány fogólaphoz ért a keze életében), mint egy Dream Theater-t, vagy egy Periphery-t, sőt, prog-nak nevezett metálon kívül is vannak olyan szimplán experimentális/avantgárd/műfajötvőző metál bandák, akik bár nem különösebben technikásak, progresszívebbnek tartom őket, mint egy csomó djentelős zenekart. Szóval ja, a kedvenc metálom a koncepcionálisan komplex és/vagy hangzásban innovatív metál. Kedvenc ilyen jellegű előadóim: Tool, Porcupine Tree, Jute Gyte, Faith No More (meg egy csomó egyéb Mike Patton projekt), Gojira, Rishloo, Karnivool, The Mars Volta, Gonin-Ish, Subterranean Masquerade, Buckethead, Boris, Om, Agalloch, stb...
2019. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Death metal fan vagyok. De szeretem a thrash metalt, pirate metalt, black metalt is. Doom metalban is vannak jók, kedvenc al-műfajom, a drone metal onnan származik. De hogyha igazi kedvencet kéne kiemelnem, akkor az experimental metalt mondanám.
2019. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
+ progresszív metal
2019. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek!
2019. jún. 23. 14:07
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Black, folk, viking, trash a nyerőek nálam :) L
2019. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szimfonikus, black, folk és heavy metal.
2019. jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
trash metál
2019. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az nem trash, hanem thrash :D Nem mindegy.
2019. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nálam a black metal és egyéb változatai állnak az első helyen pl.raw, symphonic, atmospheric, pagan. Kedvenc együtteseim: Nargaroth, Horna, Taake, Arckanum, Dissection, Inquisition, Burzum, Darkthrone, Beherit, Xasthur stb...

Aztán ugyanennyire szeretem még a doom metalt (leginkább a funeral és a sludge/stoner alműfajokat) pl. Nortt, Evoken, Ahab, Electric Wizard, Funeral, Katatonia stb...

Aztán persze a punk, a heavy meg a thrash metal, azok a műfajok, amikkel kezdem: Slayer, Iron Maiden, Kreator, Metcyful Fate, Black Flag, In Flames(a régiek) :)

2019. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!