Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a drágább,...

Mi a különbség a drágább, illetve olcsóbb gitárok között?

Figyelt kérdés

Biztos hülye kérdés, de nem vagyok jártas a zene világába.

Megszeretnék tanulni gitározni, és vennék egy gitárt, viszont látom van 25.000 forinttól kezdve nagyon drágáig gitár, amik számomra tök egyformák.


Miben különböznek ezek a gitárok egymástól?



2019. júl. 7. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyaghasználat, összeszerelés minősége, minőségellenőrzés színvonala, gyártósoron készül, vagy kézzel stb. Meg persze a brandet is meg kell fizetni.
2019. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért hozzá kell tennem, hogy a mai gyártástechnológiákkal, egy kínai gitár is lehet majdnem olyan jó, mint egy nagy márka, de az olcsó anyagok miatt, meg a minőség ellenőrzés hiánya miatt mindig lutri, hogy most jót fogsz ki vagy esetleg olyat ami max tűzifának való. Ha olcsó kínait veszel olyan boltokban érdemes mint pl a Thomann, ahol a kínai gitárokat is átnézik, beállítják, igaz ott is csusszannak át nem teljesen makulátlan gitárok, de jóval kisebb az esélye és ha visszaküldöd szó nélkül küldenek egy másikat.
2019. júl. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Túl sok különbség nincs, a nevet fizeted meg nagy részben.
2019. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Abszolút kezdőként, csak hogy megtanuljak játszani, begyakorolni számokat egy teljesen gagyi is megteszi, nem?
2019. júl. 7. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Végülis megteszi, de nagy az esély rá hogy csak elveszi a kedved az egésztől, mert a rossz minőség miatt nem fogod tudni élvezni. Egyébként elektromos vagy akusztikus? Meg ha elektromos akkor az erősítőt is számolni kell az összegbe
2019. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ég és föld, de ha nem vagy profi gitáros, felesleges drága cuccot venni, mert ugyanolyan rosszul fog szólni a kezedben, mint a 20 ezres Tescógitár.

Van az úgy nevezett belépő-kategória, én egy relatíve olcsó Cort villanygitáron (Cort X1) tanulgattam, és tanulgatok a mai napig, és nagyon elégedett vagyok vele. Nem egy Gibson persze, de szépen szól, egész masszív, szóval lehet nyúzni. Sok-sok éve megvan, és a mai napig nagyon szeretem, öröm elővenni, és játszani rajta, szóval én személy szerint ezt a gitárt ajánlom bátor szívvel, ha nem szeretnél használtat. Erősítőm hozzá egy Fender Frontman 10G. A kis mérete ne tévesszen meg, brutális ereje van, szépen szól. Ezt az egész felszerelést anno ilyen 40-50 ezer forintból hoztam össze, szerintem most sem lehetnek sokkal drágábbak.

Viszont nemrég jártam valamelyik nagyáruházban, ahol olcsó, sajátmárkás elektromos gitárt árultak. Egyet ki is tettek, hogy kipróbálhassák a vásárlók. Borzalmas volt rajta játszani, nagyon gagyi volt a hangzása is, maga az egész konstrukció csapnivaló. Ilyen helyeken semmiképpen ne vegyél gitárt.


De tényleg jó volna tudni, hogy milyen gitárt akarsz venni: akusztikusat? Elektromosat?

2019. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel kb 30.000 forintot szánnék az egészre, így csak az akusztikus jöhet szóba. Sajnos magamat ismerve lehet csak egy fellángolás, és 2-3 hét múlva már nem lesz érdekes.
2019. júl. 7. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!