Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Túl régi a gitárhúr? Veszélyes...

Túl régi a gitárhúr? Veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

Több éve nem volt újrahúrozva a gitárom (nem sokat játszom rajta, egy hónapban, ha egyszer előveszem...), eddig csöndben volt, de mostanában már hallottam, egy-egy random pendülést, magától. Ez arra utal, hogy túl öregek a húrok? Jelent valami veszélyt, ha a kezemben, játék közben szakad el egy húr?

Ha számít, itt van pár infó: mindig fali gitártartón lógott, és mindig lefelé hangolódott (egyik napról a másikra is elhangolódott), tél és nyár között eléggé ingadozó páratartalomban volt végig. Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy tudjam, lehet-e még rajta játszani, vagy muszáj cserélni...

Köszi a segítő válaszokat előre is :)



2019. júl. 22. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes az elszakadó gitárhúr, de ha megnyugtat, húrozd át! Nem egy nagy költség.
2019. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha játék közben elhangolódik vagy nem szól tisztán, akkor cserés. Mondjuk ha több éve nem cserélted, igazán ráférne :)
2019. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magától pendül a húr???

Nekem tuti varázshúrjaim vannak, mert vagy 10 évesek, és voltak évek mikor minden nap használtam. A gitár meg mindent kibírt eddig és pontos.

Csak attól hogy ott lóg a falon, elvileg nem kellene elhangolódnia olyan nagyon egyik napról a másikra. A páratartalom ingadozása nem a húroknak árt, hanem a gitár nyakának. :( Az nem jó neki.

Mondjuk azt pont nem írtad, hogy elektromos vagy akusztikus gitár, fém vagy nylon húros, és hogy így vetted vagy kaptad vagy miféle.

2019. júl. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak így reagál az anyag a hőmérsékletingadozásra. Vagy a faanyag, vagy a húr. Veszélyesnek nem veszélyes. De ha nagyon régi a húrkészlet, akkor ráfér egy csere, akár elektromos, akár akusztikus.
2019. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig kb. ugyanannyiszor szakadt el új gitárhúrom, mint régi. Nem(csak) azon múlik. Inkább akkor érdemes cserélni, ha már nagyon megfakult a hangzása.
2019. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy gitáros szakkönyvem. Abban azt írják, hogy havonta érdemes húrokat cserélni (ha mindennap játszol a gitáron) és minden játék után tisztítani őket, mert a fogólapnak sem tesz jót, ha egy lestrapált készlet van feltéve.
2019. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában a rossz kialakítású húrláb babák vágják el a gitárhúrt és elektromos gitárnál. Egyébként nálam sohasem szakadt még el kopott húr sem (30 év alatt) csak ez által.

Magától megszólalni viszont szokott ha sokáig áll a sarokban, oxidálódik a húr ami rendesen beleáll a nyaki húrvezetőbe és amikor előveszed a hirtelen mozdulattól a húr kimozdul az oxidációs fészkéből és pattanó hangot ad ami hangoláskor is jellemző ilyenkor.

2019. júl. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mirőlszól, fémhúros akusztikus, Yamaha F310. Kb 3 éve vettem újszerű állapotban, úgy emlékszem eredeti húrokkal. És igen, random pendüléseket hallat néha lógó pozícióban. Most költözés miatt tokban van falnak támasztva, így nem...:'D

Köszi mindenkinek a válaszokat, mentek a zöldek.

2019. júl. 25. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ijesztő lehet! :) Erre gondoltam, hogy akusztiku gitár fém húrokkal. Emiatt már inkább elvinném valaki hozzáertőhöz, hogy megnézze a gitár nyakát és hogy jók-e azok a húrok rá.
2019. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, így fogok tenni. (amúgy nagyon szép hangja van...szóval fura az egész helyzet :'D)
2019. júl. 25. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!