Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha utálom magam?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha utálom magam?

Figyelt kérdés

Járok egy fiúval, akivel kölcsönösen nagyon szeretjük és tiszteljük egymást.

Ami a kapcsolat érzelmi és intellektuális oldalát illeti, mondhatni az idill jellemez bennünket. (Egyelőre... Biztos lesznek majd surlódások, de az elmúlt hónapokban elképesztően jól éreztük magunkat együtt.)


Ami viszont a dolog testi részét illeti...

Folyton attól félek, hogy nem felelek meg neki. Pedig erre amúgy semmi okom nincs. Mármint olyan értelemben nincs, hogy a barátom sokszor kezdeményez testi kontaktust, és kedves bókokat is szoktam tőle kapni, szóval gondolom, nem tart visszataszítónak.

De mégis...

Folyton zavarban vagyok, ha közeledik hozzám, és attól félek, hogy meglát rajtam valami olyan hibát, amit eddig nem vett észre.

Ne gondoljatok valami nagy testi hiányosságra... Lassan kinövök ebből a korból, de még előfordul egy-két pattanás rajtam, a melleim már-már nevetségesen kicsik (és aligha nőnek már), vékony vagyok, de nincs valami fitness alakom, és ha leülök, nagynak tűnik a hasam. (Még vagy ezer ilyen dolgot tudnák felsorolni, de remélem, értitek.)

Olyan rossz, hogy miközben élvezem a barátom közelségét, aközben másra sem tudok gondolni, csak hogy visszataszító vagyok számára, ami eleve visszás, hiszen akkor miért ölel át, miért csókol meg?


Tudom amúgy, hogy sem a leírás alapján, sem a valóságban nem igaz, hogy nagyon átlag alatti vagyok, de abban a világban, amelyikben a fiúk két kattintással tökéletes női testek százait csodálhatják meg, ott mégis hogyan lehetnék kívánatos?


Azt is tudom persze, hogy nekem kéne legyőzni ezt a hülye elégedetlenkedést, mert csak feszültséget generálok vele, és szabotálok egy amúgy jól működő kapcsolatot.

Nagyon szeretem a barátom, tetszik is nekem, vonzódom is hozzá, látok is jövőt a kapcsolatunkban, de félek, hogy emiatt a probléma miatt előbb-utóbb rosszra fordulnak a dolgok.


Tudtok ebben tanácsot adni? Mit tehetnék, hogy elfogadjam a testem? Én is érzem, hogy nem normális ez az egész állapot...


18/L


2020. jún. 2. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden kérdésdre te magad válaszoltál. Arra kell megkeresni a választ, hogy:

1. Miből fakad ez az önkép-deffekt? Mi az oka?

2. Miért nem oldja fel a barátod egyértelműen ellentétes valóságra utaló viselkedése?

2020. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkiben van ilyen érzés, tehát mondhatjuk hogy normális ami benned van: a reklámipar és a média nem csak a nőket, de a férfiakat is pont így rombolja folyamatosan, hogy drágábbnál drágább szrokat vegyenek és azt sózhassanak rájuk amit akarnak. A megroncsolt lelkek sokkal könnyebben irányíthatók, befolyásolhatók és többet fognak költeni.


Én szakembert javasolnék, aki segít fokozatosan elfogadni és nem a tökéleteshez hasonlítani magad, megértetni veled hogy nem leszel kevesebb attól mert van rajtad egy pattanás. Feltárni azokat a forrásokat, személyes élményeket amik ahhoz vezettek hogy utáld magad. Ez egy hosszú folyamat, de mindig egyre jobb lesz ha konstansan dolgozol ellene.

2020. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy jóban magaddal készülj fel, hogy elfog hagyni tapasztalatból mondom... Ez miatt sírok naponta h bár ne érdekelt volna hogy nézek ki... Ő itt volt mellettem de elszakadt a cérna nála és elhagyott... Sose bocsátom meg magamnak h aki a világot jelentette így elüldöztem. Ha kapnék még egy esélyt nem tenném amit eddig. 28/L
2020. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!