Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért egyszerűbb (sok esetben)...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért egyszerűbb (sok esetben) ignorálni valakit, mint megmondani neki az igazat?

Figyelt kérdés

Miért egyszerűbb (sok esetben) egy ismerkedési szituációban ignorálni valakit, mint megmondani az igazat, hogy nem jön be? (És most nem arra gondolok, mikor az elutasító szavak után is "zaklat" egy illető, hiszen az egy másik helyzet.

Ti csináltatok már hasonlót? És ha igen, miért?



2021. dec. 9. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy valaki ignorál nem feltétlen nem jössz be neki nem ismerem a szituációd de lehet hogy csak megjobban felakarja hivni magara a figyelmet h nem ir vagy kesobb ir vissza, esetleg tesztel ,varja h te irj.Sokan ezert is flegmak a kapcsolatok elején
2021. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert még ennyi emberség se szorult beléjük. Nekem pl alap, ha valaki normálisan kérdez, akkor válaszolok, függetlenül attól, hogy szeretnék-e vagy sem, vagy legalább megmondom, ha nem szeretnék válaszolni. Ez szerintem az egyik lehető legsunyibb dolog, mindig a könnyebb utat választani és kibújni a dolgok alól. Persze ilyen szempontból hosszú távon jobban jársz, ha nem alakul ki semmilyen kapcsolat, mivel valószínűleg egy csomó dolgot elintézne hasonló módon.

Ha meg rákérdezel, akkor az a válasz, hogy nem akart megbántani. Mert nyilván az nem bánt meg, ha tudod, hogy látta, csak még annyira se tart téged, hogy a szemedbe mondja az igazat.

2021. dec. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

“És most nem arra gondolok, mikor az elutasító szavak után is "zaklat" egy illető, hiszen az egy másik helyzet.”

Mert ez a gyakoribb helyzet?

Az esetek nagy százalékában amikor leírtam h nincs kedvem ismerkedni/ nem jön be az illető , el lettem küldve olyan szavakkal mintha tettem volna ellenük valamit. Vagy jött a miert. “Mert nincs kocsim/pénzem /stb..????”


Meg hol is járunk a szituációban? Mert amikor vadidegenek rám írnak nem kötelességem válaszolni nekik. Nem tartozom nekik semmivel . (Még kicsit ijesztő is, hogy hogy találtak meg közös ismerősök nélkül.)


De szerintem nagyon sok esetben rontják ezt el a pasik a túlzott irogatással . Mert lehet épp a csaj azon gondolkodott, hogy legyen-e valami kettőtök között te meg a 13. Válasz nélküli üzenetet írod egyhuzamban, na ilyenkor az ember inkább kettőt hátra lép.

2021. dec. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van kocsim, pénzem, jól tanulok, talán nem is nézek ki annyira rosszul, aztán mégis úgy offolnak ki, hogy én szégyellem magam helyettük. Szóval ez nem feltétlenül ezen múlik, persze lehet szerepe ennek is. És egyáltalán nem gondolom, hogy nyomulós lennék vagy állandóan írogatnék. Amikor beteg volt, megkérdeztem tőle, hogy hogy van, másfél nap után kaptam egy kétszavas választ, hogy minden ok. Rá kb 2 héttel írtam újra, hogy suli után megiszunk-e valamit, arra egyáltalán nem válaszolt. Nyilván nem azt mondom, hogy kötelező válaszolni rá, de egyrészt úgy gondolom, hogy sokkal egészségesebb jellemre vall, ha elmondja, hogy nem szeretne semmit, és akkor nem kell felesleges köröket futni. Másrészt meg élőben akkor ne játszadozzon meg csináljon úgy, mintha semmi nem történt volna.
2021. dec. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!